Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klimatyzacja - jaka klima pod Fibaro

20 Cze 2016 16:15 4092 3
  • Specjalista AGD
    Panowie
    Chcę zamontować klimatyzację na ścianie 3,5kw - ok 35m2 pomieszczenia
    I chcę aby odpalana była za pomocą systemu Fibaro
    Stąd pytanie
    Jaka klima jest kompatybilna z tym systemem?
    Czy musi mieć opcję sterowania wifi?

Znalazłem coś takiego;

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
    [retrofood]
  • Moderator na urlopie...
    Witam
    Wypowiem się na temat Toshiby bo z innymi producentami nie maiłem styczności ale u innych prawdopodobnie jest podobnie.
    Toshiba serii RAS ma taką funkcję jak włączenie i wyłączenie stykiem bez napięciowym. Do jednostki wewnętrznej musiał byś dokupić odpowiednią płytę z wtyczką. Nazywa się TCB-IFCB5-PE. Ta płytka obsługuje dwa tryby: tryb okienny i tryb on/off.
    Jak będziesz zainteresowany to mogę podać na PW kontakt do faceta z toshiby który wyjaśni ci co i jak.
  • Poziom 11  
    Moja Klima nie ma możliwości integracji po IP, więc najzwyczajniej podlutowałem się do mikrostyku on/off panelu do sterowania klimatyzacją i wysterowuję (włączam/wyłączam) klimę z fibaro zwykłym switchem. Informację o tym czy chłodzi czy nie, biorę z czujnika temperatury przy wylocie zimnego powietrza. Może mało inżyniersko zaawansowane rozwiązanie ale działa i tania integracja względem dodatkowej elektroniki z portem RS232, który do integracji rekomenduje producent :)