Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE ZTE mf283+ i antena dualna lte

20 Cze 2016 18:08 1833 14
  • Poziom 5  
    Witam.. mam problem z ustawieniem anteny LTE.. kupiłem antene dualna, staralem sie ja ustawic w kierunku nadajnika ale sygnał nadal jest kiepski, a co z tym idzie predkosci sa bardzo kiepskie.. a szczególnie wysylanie., down 5 up 0.5, nie mieszkam sam, z internetu korzysta 7 osób.. :/ moja miejsowość to Czemlewo, może polecacie polatać z antena do jakiegos oddalonego nadajnika? niestety jest tu mnóstwo lasów
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaki operator i jaka antena?
  • Poziom 5  
    operator plus, antena dualna z cybertecha, kabel 5 metrów
  • flexghzflexghz
    Pierwszy błąd, MF283+ , router nie pozwala wymusić pasm LTE i ma kiepską diagnostykę sygnału. Antena ustawiona na jaki kierunek? W Dąbrowie Chełmińskiej pozwolenie na LTE1800Aero2 , las po drodze. Inne w Unisławiu i Fordonie. Trudno powiedzieć czy działają, trzeba zrobić testy na tych kierunkach. W Unisławiu i Fordonie pozwolenia na LTE800 i zasięg na mapie Plusa może być z nich. Robiłeś testy na zewnątrz?
  • Poziom 5  
    na kierunek dąbrowy chełmińskiej, pod antena jest spory wynik ponad 120 mbs.. a LTE 800 tutaj to katorga, ledwo co daje rade 1 mbs. niestety nie ja wybieralem router :/

Dodano po 6 [minuty]:

RSRP: -108 RSRQ: -14 RSSO: -78 CELL ID 105507, to udalo mi sie z routera wyciagnąć
    Antena na właściwe pasmo, krótki kabel czyli wszystko OK. Pytanie tylko czy prawidłowo zamontowana ?. Uzyskujesz jakąś poprawę sygnału na antenie w porównaniu do samego routera. W logach tego routera można znaleźć parametry i pasmo LTE z którym się łączysz http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=45460&start=75
  • Poziom 5  
    tak, lacze sie z LTE 1800 mhz, bez anteny jest - 114 dbi a z antena niewiele lepiej. jest ustawiona w miejscu, w ktorym wlasnie zlapalem najmniej dbi.ale po drugiej stronie domu lapie LTE z innej anteny, sa dwa pasma 800 i 1800 niestety router i tak wybiera to LTE 800 na antenie ktora powinna być tylko na LTE 1800mhz
    i gdy uda sie z tym polaczyc predkosci są bardzo dobre, ponad 40 mb/s. lecz nie wiem dokladnie skąd to jest, nie wiem w ktora strone skierować antene
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli sygnał z anteną jest niewiele lepszy niż bez anteny wewnątrz to coś jest nie tak z anteną i jej ustawieniem. Zrób test z MF283+ na zewnątrz. 40Mb/s możliwe jedynie na LTE1800Aero2. Przy tej odległości od BTS-a w Dąbrowie mimo lasu parametry z anteną powinny być lepsze.
  • Poziom 5  
    jutro polatam z anteną i zobacze czyc coś sie zmieniło, dam znać, dzieki za odpowiedz
    Dowód na to jak przeciążona jest sieć LTE1800Aero2 i BTS w Dąbrowie w godzinach szczytu. To powoli norma w Plusie/CP. W wielu lokalizacjach tak jest. To efekt braku rozbudowy sieci LTE1800 i LTE800 Plusie. Operator od ponad roku robi niewiele a na potęgę sprzedaje oferty w tym w SmartDom. Na dodatek poluzował FUP i ludzie wykorzystują po 200-300GB. To już od dawna papierowy lider LTE , nachalnie reklamujący swoje pseudo LTE. Jak wyglądaja parametry sygnału LTE bez anteny na zewnątrz? Jeśli ten BTS jest przeciążony to spróbuj ustawić antenę na Fordon i potem Unisław i sprawdź.
  • Poziom 5  
    myślisz, że antena nie zlapie LTE 800 tylko LTE 1800? Zaraz lece spróbować

Dodano po 6 [minuty]:

a da się jakoś sprawdzić z jakim nadajnikiem się łączę?
    Na MF283+ trudno o to ale poszukaj w logach , tam pokazuje pasmo B3 (LTE 1800MHz) lub B20 ( LTE800).
  • Poziom 5  
    niestety poleglem.. nie na moje nerwy to. musze zostac przy dąbrowie.. :/http://www.speedtest.net/my-result/5421175865