Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor zacina się przy odtwarzaniu filmów z USB

20 Cze 2016 18:47 2151 13
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam Telewizor Philips 49PUS7150/12 i mam problem z odtwarzaniem filmów z USB.Objawia się to tym,iż telewizor po ok.1 min. odtwarzania filmów zacina się(obraz zatrzymuje się razem z dźwiękiem) Filmy odtwarzam z dysku USB WD My Passport Ultra. Oprogramowanie jest najnowsze. Serwis przyjeżdżał ale to nic nie dało,wgrywali nowe oprogramowanie i nic. Nie wiem co robić. Może podsunęlibyście mi pomysł co to może być?
  • Spec od komputerów
    Wrzuć SMART tego dysku.
  • Poziom 12  
    miecho18 napisał:
    Wrzuć SMART tego dysku.

Zapomniałem dodać że te same filmy działają na np.:laptopie,DVD
  • Spec od komputerów
    Jaki to konkretnie dysk? Zasilany z USB czy z zewnętrznego zasilacza?
  • Poziom 12  
    miecho18 napisał:
    Jaki to konkretnie dysk? Zasilany z USB czy z zewnętrznego zasilacza?

Dysk WD My Passport Ultra.Zasilany z USB TV(kabel USB 3.0 dodany do zestawu)
  • Spec od komputerów
    Zatem problemem może być zbyt niska wydajność prądowa złącza USB w TV.
  • Poziom 12  
    miecho18 napisał:
    Zatem problemem może być zbyt niska wydajność prądowa złącza USB w TV.

Dziwne dysk wcześniej działał.
  • Poziom 12  
    jdubowski napisał:
    Przegraj film na inny nośnik USB i przetestuj odtwarzanie.

OK przegrałem film na pendrive Kingston ale to nic nie dało,film zaciął się w tym samym momencie.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Arturkot123 napisał:
    OK przegrałem film na pendrive Kingston ale to nic nie dało,film zaciął się w tym samym momencie.

Czyli dysk niewinny, wina albo w kodeku jaki użyty został do kompresji filmu albo w telewizorze.
    Inne filmy też ci się zacinają po minucie?
  • Poziom 12  
    jdubowski napisał:
    Arturkot123 napisał:

Czyli dysk niewinny, wina albo w kodeku jaki użyty został do kompresji filmu albo w telewizorze.
    Inne filmy też ci się zacinają po minucie?

Tak inne też zacinają ale to zależy.Jeden film się zatnie po 1 min. a inny po 30 sekundach i można film wyłaczyć i włączyć w tym samym miejscu co poprzednio i działa kolejne 30 sekund i znów zwiecha.Nie wiem od czego to zależy
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam, i odkopuję temat ale mam ten sam problem, tylko że mój TV odtwarza filmy przez 15s, napisałem do Firmy Philips i dostałem odpowiedź ze "XviD nie jest wspierany przez wbudowany odtwarzacz" :/ troszkę mnie to zniesmaczyło bo jak miałem stary TV firmy Samsung to odtwarzał wszystko bez zająknięcia i jest dla mnie dziwne ze tak popularny kodek jak XVID nie jest obsługiwany przez Philipsa :(
  • Poziom 12  
    Dzięki ,a czy ktoś może napisać czy jest jakaś aplikacja do pobrania na TV Philips żeby odtwarzała filmy z najpopularniejszymi kodekami?
  • Poziom 2  
    Możesz sobie pobrać taki program " Kodi " u mnie działa i póki co odtwarza wszystkie filmy, jedynie nie udało mi się uporać z dźwiękiem 5.1 program wykrywa że dźwięk jest w 5.1 ale do kina domowego wysyła mi 2.0 :/