Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Subwoofer do YAMAHA RX-775

Szpila77 20 Jun 2016 20:34 753 2
 • #1
  Szpila77
  Level 9  
  Witam

  Posiadam w/w wzmacniacz YAMAHA RX-775 i kolumny NS-777 oraz NS444 i NS333 i mam kilka pytan:  1) Jaki subwoofer do tego zestawu bedzie sie nadawal
  2) posiadam jakis subwoofer, od starego sprzetu który jest 3omowy, a w/w kolumny są 6 omowe i tak ustawiony jest amplituner, zatem czy mogę cos takiego podłączyć razem?
  3) posiadam jeszcze stare kolumny 8 omowe czy jeżeli bym zechciał podłączyć to nic sie nie uszkodzi? i czy w ogole mozna podłączyć taki zestaw 6 i 8 om razem?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  k52
  Level 32  
  Ad 1) Aktywny.
  To jaki mocny model zależy od metrażu, pewnie mając ns777 masz salon powyżej 25m . Więc modele najtańsze podstawowe odpadają, coś od poziomu ceny 1,5tys w górę do no limits ;)
  To czy kupisz marki Klipsch, Taga, Magnat, Canton, Rel, Velodyne , Paradigm, JBL nie ma aż takiego znaczenia, bo bas na kolumnach odcinasz w menu, a sub gra też tak jak go wyregulujesz, więc nic się tu nie miesza. Popatrz na moc, wymiary, masę, opcję regulacji. Yamahy suba już raczej nie kupuj, masz kolumny i starczy.

  Ad 2) To ilu jest ohmowy sub aktywny, a ilu kolumny nie ma już znaczenia. Sub aktywny ma przecież swój własny wewnętrzny wzmacniacz, aby nie obciążać amplitunerów kinowych, mocy z niego nie ciągnie.

  3) 8 ohmowe kolumny są łatwiejsze dla amplitunera niż np. 4ohm. (czy są takie naprawdę, bo to że mają taką nalepkę, to już inna rzecz)
  Pytanie po co ,
  - bo kolumny są od innego kompletu, a więc inne brzmienie.
  - amplituner jest niby 7 kanałowy, ale dodatkowe kanały to raczej górne przednie efekty, czy da radę je właśnie tak zamocować ? Szkoda roboty.
  - wolne kolumny można wykorzystać jako kolumny drugiej strefy ( 2 zone, inny pokój) bo jest taka opcja w amplitunerze.
  To że na kolumnie jest napisane 4, 6 , 8 ohm to bujda marketingowa, lub tylko część prawdy. 8 ohmowe kolumny to rzadkość, a kolumn o równych wartościach 6 , czy 4 ohmom nie ma. Bo 6 to może to być albo średnia impedancja zakresu pracy od 8 do 4 i amplituner średnio daje radę, kolumny wtedy nie grają jak powinny. Albo faktycznie 6 to minimalna co jest pocieszające, bo to wartość do przełknięcia dla niezbyt mocnych amplitunerów kinowych.
  Znajomy ma Focale , które niestety są faktycznie poniżej 3 ohm i amplituner kinowy numer lepszy od twojego niestety nie daje im rady.
 • #3
  Szpila77
  Level 9  
  dziękuję za poświęcony czas, i wyczerpującą oraz bardzo merytoryczną odpowiedź.

  pozdrawiam