Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H 2008 - Tylna wycieraczka

sebolm 20 Cze 2016 21:12 1473 2
  • #1 20 Cze 2016 21:12
    sebolm
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Zakładam nowy temat bo nie znalazłem na forum interesującej mnie informacji. Mam problem z tylną wycieraczką w w/w samochodzie, Silnik wycieraczki sprawny, przekaznik z tyłu (brak REC) też. Zasilanie przekaznika jest, jak podam na cewkę przekaznika masę to wycieraczka robi pełny ruch. Diagnostyka Op-comem pokazuje błąd B3970-00 w UEC, Cim daje impuls do UEC ale on już nie steruje przekaznikiem. Tutaj moje pytanie czy ktoś ma schemat tylnej wycieraczki w Astrze H bez REC albo orientuje się skąd dokładnie ten przekaznik jest sterowany. Przedzwoniłem wiązkę i nie znalazłem w gniazdach UEC tego przewodu (brąz-niebieski) ani schematu w necie. Kodowanie sterowników sprawdzone, jedyne co mi nie pasuje to index UEC tzn 0x108 i info że to jest hatchback a naprawde to kombi, i nie można w tym sterowniku nic poprogramować, jak wybiorę inne indexy to można wejść w programowanie ale tam już wycieraczka tylna jest niedostępna.

0 2
  • #2 21 Cze 2016 20:02
    sebolm
    Poziom 12  

Witam. Problem rozwiązany, według schematu okazało się, że sterowanie przekaznika idzie z licznika ??? pin 18 oraz z uec pin 31 w złączu X3. No i z uec do przekaznika nie było przejścia, nie rozkopując wiązek podłączyłem nowy przewód i wycieraczka chodzi. Nadal się zastanawiam po co ten przekaznik jest połączony z licznikiem ale to chyba wiedzą tylko inżyniery od Opla. Pozdrawiam.

1
  • #3 27 Lut 2019 20:37
    ksiaze56
    Poziom 2  

Witam, mam problem z tylną wycieraczką, nie działa ani spryskiwacz,ani wycieraczka, w teście op com działa, manetka do przodu raz i zero reakcji ,drugi raz słychać ,,pyknięcie,,, gdzie może być problem???

0