Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa pamięć RAM + reboot co kilka sekund

20 Cze 2016 21:45 321 5
  • Poziom 7  
    Witam,
    Kupiłem nową pamięć RAM GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 Link i po odinstalowaniu poprzedniej 2x2GB GoodRam 1600 CL9 komputer restartuje się co kilka sekund.
    Płyta główna to ASRock H55M Link, a procesor Intel® Core™ i5-650 Link.
    Co jest przyczyną nieustannego restartowania się komputera? Czy powinienem zaktualizować BIOS?

Dziękuję z góry za odpowiedź,
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    310artur napisał:
    Płyta obsługuje maks 8GB RAM. Na liście
    http://www.asrock.com/mb/memory/H55M.pdf
    Nie ma ani jednej kości 8GB i mam wątpliwości czy w ogóle będzie z nią pracować. Jak wygląda ten reset? Nie przechodzi POST czy resetuje się już system?

Stary RAM odinstalowałem, podłączyłem samą kość 8GB. Rozumiem, że powinno być 2x4GB?
    Nie przechodzi nawet POSTa.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Najbezpieczniej byłoby 2x4GB i to na dwustronnych modułach.
    Ale poczekaj co inni powiedzą. Może to da się uruchomić. Update BIOS też nie zaszkodzi (oczywiście na starych pamięciach bo musi stabilnie działać na czas updatu)
  • Poziom 7  
    310artur napisał:
    Najbezpieczniej byłoby 2x4GB i to na dwustronnych modułach.
    Ale poczekaj co inni powiedzą. Może to da się uruchomić. Update BIOS też nie zaszkodzi (oczywiście na starych pamięciach bo musi stabilnie działać na czas updatu)

Dzięki, chwilowo się wstrzymam ze zwrotem i poczekam, czy ktoś temu zaradzi.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Po prostu płyta gryzie się z pamiecią 8gb w jednej kości i odwrotnie i to może być problem ze nie obsłuży ci jednej kości 8Gb tak że lepiej wsadz dwie kości 2x4GB .
    Może być też tak że będziesz musiał z aktualizować BIOS .