Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira B 2006 benzyna - Uszkodzony moduł REC

Szajer 20 Cze 2016 22:03 1275 2
  • #1 20 Cze 2016 22:03
    Szajer
    Poziom 13  

Witam,

mam kłopot z samochodem a dokładnie z modułem REC, ale zacznę od początku:

Parę dni temu zakładałem alarm po CAN. Niestety po CAN-ie po przypadkowym rozbrojeniu alarm się uzbrajał ale centralny już nie. Tak samo nie działało zamykanie drzwi podczas jazdy, a że alarm miał wyjście analogowe do sterowania centralnym to poprosiłem sprzedającego o schemat gdzie mam się wpiąć. W odpowiedzi otrzymałem informację że pod brązowo-czarny w lewym progu.
    Znalazłem niestety 2szt takich przewodów i ani na jednym ani na drugim domykanie nie działało. Po odpuszczeniu i zmontowaniu wszystkiego zauważyłem, że w ogóle centralny nie działa, pali się ciągle dioda na kokpicie (tam gdzie przycisk od zamykania drzwi). Dodatkowo jak włączę światła mijania to komputer sygnalizuje żeby sprawdzić tylne światła stop + wsteczny . Światła się zapalają ale nieraz gasną same oraz dodatkowo wsteczny jakby przygasał.
    Tak więc zorientowałem się że uszkodził się moduł REC :(
    Rozebrałem go i z tego co doszedłem, że jest jeden układ który tymi światłami oraz centralnym steruje : L9826 i podejrzewam jego uszkodzenie.

Mam pytanie : czy jakbym kupił na allegro taki sam moduł (GM 13220831) nie wylogowany bez pinu to czy jakbym przelutował flash Atmel AT25040A to
    czy taki moduł będzie rozpoznawany poprawnie ?
    Zgrałem zawartość mojego Atmela i jest w nim VIN auta.
    Nie wiem czy jeszcze mogą być jakieś zabezpieczenia.

Ktoś może taki zabieg przeprowadzał ?

Dzięki za podpowiedź
    Pozdrawiam
    Darek

0 2
  • #2 20 Cze 2016 22:14
    Jurek220
    Poziom 27  

W Oplu nigdy nie było i nie ma BSI.
    Pozdr.

0
  • #3 20 Cze 2016 22:19
    Szajer
    Poziom 13  

napisałem BSI bo na Allegro wszyscy piszą tak.
    Chodzi o tylną skrzynkę bezpieczników być może nazywa się to REC.

Poprawiłem

A więc sam sobie odpowiadam:

zamówiłem moduł REC z Allegro tak aby miał tą samą wersję HW i SW (cenowo nie są drogie), zaprogramowałem wsadem ze starego modułu i po podłączeniu i włączeniu zapłonu znikły monity żeby sprawdzić żarówki świateł (światła normalnie działały). Centralny dalej nie działał. Po podłączeniu się pod komputer i wykasowaniu błędów centralny zaczął działać.

Teraz już wszystko działa.

Pozdrawiam
    Darek

0