Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8 Pro - Windows 8 2xDVD na jednym pendrive, jak ?

21 Cze 2016 07:26 519 3
  • Poziom 20  
    Witam
    Posiadam Windows 8 Pro na dwóch płytach dvd i chciałbym zrobić sobie wersję na jednym pendrive. Wiem jak to zrobić w przypadku jednej płyty natomiast z dwoma może być problem. Przyznam się, że nie mam po prostu czasu aby trochę po googlować. Na płycie Disc 2 of 2 znajduje się tylko folder ZZIMAGES (taki sam jest na pierwszym dysku), oraz plik data.ini a w nim zapisane:

[MasterInformation]
    SoftwareNumber=TI30995700A
    PlanNumber=H16974EAX00
    MediaInformation=WINDOWS
    CDNUM=2
    CDMAX=2

Czy da się ( na pewno się da :)) utworzyć bootowalnego pendrive z oba dyskami ?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam
    Zająłem się tym dopiero dzisiaj no i zrobiłem wszystko tak jak w poradniku, który podesłałeś. Instalka uruchamia się, pojawia się logo win, kręci się kółeczko, po chwili robi się ciemny ekran a po następnej chwili reset laptopa i od nowa uruchamia mi się bootlader. Wyłączałem po resecie bootowanie z pendrive ale nic to nie dało. Mam dwie oryginalne płyty dedykowane do tego laptopa więc to chyba nie problem z jakością plików ISO. Kombinuję dalej. Uruchamiałem jeszcze Hirens BootCD i w tym wypadku wszystko jest OK
  • Poziom 20  
    Witam ponownie
    Problem rozwiązany. Okazało się, że oryginalna płytka z Windowsem ma jakąś wadę bo nawet podczas normalnej instalacji z tego nośnika proces instalacji w pewnym momencie zatrzymuje się. Poradziłem sobie wykorzystując inny obraz systemu (tyle mogę napisać aby nie naruszyć regulaminu :) ) Dzięki nyquist za link, temat zamykam i pozdrawiam.