Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie TV boxa z amplitunerem

citrixx 21 Cze 2016 08:38 1224 5
 • #1 21 Cze 2016 08:38
  citrixx
  Poziom 10  

  Witam. Mam pewnie głupie pytanie. Chcę podłączyć TV box do amplitunera. Gniazdo boxa jest oznaczone S/PDIF a gniazdo amplitunera Optical. Czy prawidłowym kablem do podłaczenia będzie np ten: https://www.morele.net/kabel-libox-lb0029-702883/ ? Niby TOSLINK i S/PDIF to kable optyczne, ale czy to jest to samo, tylko pod różnymi nazwami?
  A może lepiej podłączyć je za pomocą kabla HDMI?

  0 5
 • Sklep HeluKabel
 • #2 21 Cze 2016 10:02
  Polon_us
  Poziom 41  

  Jeżeli oba gniazda - box i amplituner - są identyczne, to nie ma żadnych przeszkód, aby użyć przewód optyczny TosLink.

  Często oznaczeniem S/PDIF oznacza się gniazdo cyfrowego audio typu koaksjalnego, które wygląda tak samo jak gniazdo CINCH.
  Choć S/PDIF odnosi się zasadniczo to rodzaju transmisji kodowania audio, a nie do medium.

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 21 Cze 2016 12:43
  citrixx
  Poziom 10  

  Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Wygląd jak na załączonych zdjęciach. Tyle, że w moim egzemplarzu gniazdo w boxie opisane jest nie jak na zdjęciu "OPTICAL" tylko "właśnie S/PDIF" i to wzbudziło moje podejrzenia. Ale wygląda tak samo. Dzięki.
  Jeszcze miałbym prośbę do kogoś o poradzenie mi w sprawie podłączenia za pomocą HDMI. Tyle, że w boxie mam tylko jedno gniazdo HDMI, dlatego musiałbym zastosować rozdzielacz, który połączy go z TV i amplitunerem. Czy można w ten sposób zrobić? Nie będzie jakiejś straty w jakości dźwięku i obrazu? Czy każdy rozdzielacz się nada, czy musi mieć jakieś określone funkcje? Czy może jednak lepiej do przesyłania dźwięku do aplitunera zastosować kabel optyczny a do przesłania obrazu do TV kabel HDMI.

  0
 • Pomocny post
  #4 22 Cze 2016 08:05
  Polon_us
  Poziom 41  

  citrixx napisał:
  .. Czy każdy rozdzielacz się nada, ...

  Do połączenia HDMI rozdzielacz wcale nie jest konieczny.
  Można przecież połączyć klasycznie tj. z TV box do wejścia HDMI w wzmacniaczu i następnie z wyjścia HDMI Out w wzmacniaczu do telewizora.

  0
 • #5 22 Cze 2016 10:34
  citrixx
  Poziom 10  

  A to nie wiedziałem, że amplituner to takie mądre urządzenie, przez które może też przechodzić sygnał video od źródła do odbiornika. W takim razie problem podziału HDMI znika.
  Kwestia tylko, co lepsze dla jakości dźwięku i obrazu. Czy puszczenie audio i video jednym kablem HDMI z boxa do amplitunera i potem z amplitunera video do TV, czy tylko audio kablem optycznym do amplitunera a video przez HDMI bezpośrednio z boxa do TV.

  0
 • #6 22 Cze 2016 12:12
  Polon_us
  Poziom 41  

  citrixx napisał:
  Kwestia tylko, co lepsze dla jakości dźwięku i obrazu.

  Nie powinno to stanowić różnicy - czy to dla video czy audio przy tych urządzeniach.

  Połączenie HDMI, moim zdaniem, jest wygodniejsze. Mniej przewodów i można dźwięk mieć czy to w telewizorze czy w wzmacniaczu - w zależności od potrzeb,
  bez dodatkowych zmian w ustawieniach za każdą zmianą urządzenia odtwarzającego dźwięk.

  0