Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie TV boxa z amplitunerem

citrixx 21 Cze 2016 08:38 963 5
  • #1 21 Cze 2016 08:38
    citrixx
    Poziom 10  

Witam. Mam pewnie głupie pytanie. Chcę podłączyć TV box do amplitunera. Gniazdo boxa jest oznaczone S/PDIF a gniazdo amplitunera Optical. Czy prawidłowym kablem do podłaczenia będzie np ten: https://www.morele.net/kabel-libox-lb0029-702883/ ? Niby TOSLINK i S/PDIF to kable optyczne, ale czy to jest to samo, tylko pod różnymi nazwami?
    A może lepiej podłączyć je za pomocą kabla HDMI?

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Cze 2016 10:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli oba gniazda - box i amplituner - są identyczne, to nie ma żadnych przeszkód, aby użyć przewód optyczny TosLink.

Często oznaczeniem S/PDIF oznacza się gniazdo cyfrowego audio typu koaksjalnego, które wygląda tak samo jak gniazdo CINCH.
    Choć S/PDIF odnosi się zasadniczo to rodzaju transmisji kodowania audio, a nie do medium.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Cze 2016 12:43
    citrixx
    Poziom 10  

Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Wygląd jak na załączonych zdjęciach. Tyle, że w moim egzemplarzu gniazdo w boxie opisane jest nie jak na zdjęciu "OPTICAL" tylko "właśnie S/PDIF" i to wzbudziło moje podejrzenia. Ale wygląda tak samo. Dzięki.
    Jeszcze miałbym prośbę do kogoś o poradzenie mi w sprawie podłączenia za pomocą HDMI. Tyle, że w boxie mam tylko jedno gniazdo HDMI, dlatego musiałbym zastosować rozdzielacz, który połączy go z TV i amplitunerem. Czy można w ten sposób zrobić? Nie będzie jakiejś straty w jakości dźwięku i obrazu? Czy każdy rozdzielacz się nada, czy musi mieć jakieś określone funkcje? Czy może jednak lepiej do przesyłania dźwięku do aplitunera zastosować kabel optyczny a do przesłania obrazu do TV kabel HDMI.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Cze 2016 08:05
    Polon_us
    Poziom 41  

citrixx napisał:
    .. Czy każdy rozdzielacz się nada, ...

Do połączenia HDMI rozdzielacz wcale nie jest konieczny.
    Można przecież połączyć klasycznie tj. z TV box do wejścia HDMI w wzmacniaczu i następnie z wyjścia HDMI Out w wzmacniaczu do telewizora.

0
  • #5 22 Cze 2016 10:34
    citrixx
    Poziom 10  

A to nie wiedziałem, że amplituner to takie mądre urządzenie, przez które może też przechodzić sygnał video od źródła do odbiornika. W takim razie problem podziału HDMI znika.
    Kwestia tylko, co lepsze dla jakości dźwięku i obrazu. Czy puszczenie audio i video jednym kablem HDMI z boxa do amplitunera i potem z amplitunera video do TV, czy tylko audio kablem optycznym do amplitunera a video przez HDMI bezpośrednio z boxa do TV.

0
  • #6 22 Cze 2016 12:12
    Polon_us
    Poziom 41  

citrixx napisał:
    Kwestia tylko, co lepsze dla jakości dźwięku i obrazu.

Nie powinno to stanowić różnicy - czy to dla video czy audio przy tych urządzeniach.

Połączenie HDMI, moim zdaniem, jest wygodniejsze. Mniej przewodów i można dźwięk mieć czy to w telewizorze czy w wzmacniaczu - w zależności od potrzeb,
    bez dodatkowych zmian w ustawieniach za każdą zmianą urządzenia odtwarzającego dźwięk.

0