Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Hotpoint WMD 922 - Piszczy bęben zespół piorący

krzys375 21 Jun 2016 08:38 2562 7
    krzys375
    Level 9  
    Witam,
    Mam problem a mianowicie sytuację do rozwiązania :)
    2 lata temu miałem uszkodzone łożyska w bębnie wraz z simeringiem woda z tyłu wypłynęła. Rozciąłem bęben wymieniłem łożyska i simering. Pozwolę podać modele może ktoś będzie kiedyś szukał 6205z , 6206z simering 62/35/10. Wczoraj zabrałem się za wymianę po raz 2 w tej samej pralce wszystko wg planu nowe łożyska simering zadowolony odpalam pralkę a tu . . . . piszczy. Zdjąłem pasek zakręcam bębnem leciutko się kręci w lewo i prawo ale piszczy co może być przyczyną? Proszę o pomoc bardziej doświadczonych
  • Helpful post
    MDD
    Level 29  
    Piszczy ci simering. Po paru praniach się dopasuje. Chyba że go żle założyłeś. Kwestia tolerancji części. Albo trze ci o fartuch.
    krzys375
    Level 9  
    Simering założony prawidłową stroną, model identyczny jak był wcześniej. O fartuch nie trze bo ewidentnie dźwięk jest z tylnej części bębna
    MDD
    Level 29  
    Jak pisałem musi się dopasować.
    krzys375
    Level 9  
    To w takim razie puki co poczekam kilka dni zobaczymy dam znać czy piszczenie ucichło
    Gobro
    Level 31  
    Jeżeli wanna była cięta dwukrotnie to się skróciła i bęben trze o fartuch.
    krzys375
    Level 9  
    Wanna była cięta raz. Drugi raz tylko rozkręcona i rozklejona. Skróciła się o 1.5 mm więc różnica jest nieznaczna. Tak jak wspomniał MDD musiał się dopasować. Dziękuję za pomoc.