Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWT2285 przecieka zbiornik

wiesko66 21 Jun 2016 11:02 867 7
 • #1
  wiesko66
  Level 9  
  W pralce zaczyna cieknąć od dołu zbiornika. Prawdopodobnie zaczyna "brać " uszczelkę wanny. Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Piotr2608

  Level 40  
  Wszystko jest możliwe do wykonania w domowych warunkach, kwestia tylko chęci i dobrych narzędzi. Warto byłoby zobaczyć i upewnić się skąd tak naprawdę cieknie ta woda. Woda jak woda lubi spływać w jednym miejscu a przeciek może się okazać iż jest gdzie indziej.
  Cieknąć może wężem odpływowym: pralnica - pompa odpływowa. Przeciek może pochodzić z fartucha górnego lub też w fartuchu górnym uszkodziła się sprężyna dociskowa.
 • #3
  wiesko66
  Level 9  
  Fartuch , przewody itd sprawdzone. Ewidentnie leje z dna zbiornika. Dokręcałem śrubki po całym obwodzie i silikonowałem spód. Bez efektów niestety.
 • #4
  kagutek
  Level 9  
  Może jakaś moneta wybiła Ci dziurę w zbiorniku?
 • #5
  Paw_el

  Home appliances specialist
  wiesko66 wrote:
  Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?

  Witam.
  Możesz pokusić się doszczelnieniem silikonem (bez wymiany uszczelki), po uprzednim zdjęciu pokrywy.
 • #6
  wiesko66
  Level 9  
  Właśnie chodzi o zdjęcie tej pokrywy , czy wystarczy wykręcić śrubki wokół wanny , odczepić sprężyny czy coś jeszcze ? Nie chciał bym porywać się motyką na słońce .
 • #7
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Odkręcasz koło pasowe, dookoła wszystkie wkręty, sprężyn nie ruszaj (można wyjąć grzałkę ale nie trzeba) i powinna pokrywa zejść.
 • #8
  wiesko66
  Level 9  
  Zrobione :-) Odkręciłem wszystkie śrubki po obwodzie , dwie śrubki z boku , koło napędowe . Trochę był problem z wyciągnięciem pokrywy z grzałką ( integralne części ) , ponieważ grzałkę w bębnie trzyma wyprofilowany drut spręzynujący . Po kilku chwilach medytacji , domyśliłem się że trzeba to zwolnić żeby ściągnąć pokrywę i poszło , Uszczelka po 10 latach na samym dole przerwana i oblepiona kamieniem .Wobec braku nowej uszczelki przekręciłem dół do góry (tymczasowe rozwiązanie) .Pranie zrobione , nic nie cieknie . Żona szczęśliwa :-) Wszystkim kolegom za porady dziękuję .