Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT2285 przecieka zbiornik

wiesko66 21 Cze 2016 11:02 564 7
  • #1 21 Cze 2016 11:02
    wiesko66
    Poziom 8  

W pralce zaczyna cieknąć od dołu zbiornika. Prawdopodobnie zaczyna "brać " uszczelkę wanny. Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?

0 7
  • #2 21 Cze 2016 11:17
    Piotr2608

Poziom 38  

Wszystko jest możliwe do wykonania w domowych warunkach, kwestia tylko chęci i dobrych narzędzi. Warto byłoby zobaczyć i upewnić się skąd tak naprawdę cieknie ta woda. Woda jak woda lubi spływać w jednym miejscu a przeciek może się okazać iż jest gdzie indziej.
    Cieknąć może wężem odpływowym: pralnica - pompa odpływowa. Przeciek może pochodzić z fartucha górnego lub też w fartuchu górnym uszkodziła się sprężyna dociskowa.

0
  • #3 21 Cze 2016 13:03
    wiesko66
    Poziom 8  

Fartuch , przewody itd sprawdzone. Ewidentnie leje z dna zbiornika. Dokręcałem śrubki po całym obwodzie i silikonowałem spód. Bez efektów niestety.

0
  • #4 21 Cze 2016 13:27
    kagutek
    Poziom 7  

Może jakaś moneta wybiła Ci dziurę w zbiorniku?

0
  • #5 21 Cze 2016 21:22
    Paw_el

Specjalista AGD

wiesko66 napisał:
    Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?

Witam.
    Możesz pokusić się doszczelnieniem silikonem (bez wymiany uszczelki), po uprzednim zdjęciu pokrywy.

1
  • #6 22 Cze 2016 09:20
    wiesko66
    Poziom 8  

Właśnie chodzi o zdjęcie tej pokrywy , czy wystarczy wykręcić śrubki wokół wanny , odczepić sprężyny czy coś jeszcze ? Nie chciał bym porywać się motyką na słońce .

0
  • #7 22 Cze 2016 23:05
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Odkręcasz koło pasowe, dookoła wszystkie wkręty, sprężyn nie ruszaj (można wyjąć grzałkę ale nie trzeba) i powinna pokrywa zejść.

0
  • #8 23 Cze 2016 10:46
    wiesko66
    Poziom 8  

Zrobione :-) Odkręciłem wszystkie śrubki po obwodzie , dwie śrubki z boku , koło napędowe . Trochę był problem z wyciągnięciem pokrywy z grzałką ( integralne części ) , ponieważ grzałkę w bębnie trzyma wyprofilowany drut spręzynujący . Po kilku chwilach medytacji , domyśliłem się że trzeba to zwolnić żeby ściągnąć pokrywę i poszło , Uszczelka po 10 latach na samym dole przerwana i oblepiona kamieniem .Wobec braku nowej uszczelki przekręciłem dół do góry (tymczasowe rozwiązanie) .Pranie zrobione , nic nie cieknie . Żona szczęśliwa :-) Wszystkim kolegom za porady dziękuję .

0