Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT2285 przecieka zbiornik

21 Cze 2016 11:02 711 7
 • Poziom 9  
  W pralce zaczyna cieknąć od dołu zbiornika. Prawdopodobnie zaczyna "brać " uszczelkę wanny. Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?

 • Poziom 39  
  Wszystko jest możliwe do wykonania w domowych warunkach, kwestia tylko chęci i dobrych narzędzi. Warto byłoby zobaczyć i upewnić się skąd tak naprawdę cieknie ta woda. Woda jak woda lubi spływać w jednym miejscu a przeciek może się okazać iż jest gdzie indziej.
  Cieknąć może wężem odpływowym: pralnica - pompa odpływowa. Przeciek może pochodzić z fartucha górnego lub też w fartuchu górnym uszkodziła się sprężyna dociskowa.
 • Poziom 9  
  Fartuch , przewody itd sprawdzone. Ewidentnie leje z dna zbiornika. Dokręcałem śrubki po całym obwodzie i silikonowałem spód. Bez efektów niestety.
 • Poziom 8  
  Może jakaś moneta wybiła Ci dziurę w zbiorniku?

 • Specjalista AGD
  wiesko66 napisał:
  Czy ktoś z kolegów wymieniał tę uszczelkę oraz czy jest do wykonania w warunkach domowych ?

  Witam.
  Możesz pokusić się doszczelnieniem silikonem (bez wymiany uszczelki), po uprzednim zdjęciu pokrywy.
 • Poziom 9  
  Właśnie chodzi o zdjęcie tej pokrywy , czy wystarczy wykręcić śrubki wokół wanny , odczepić sprężyny czy coś jeszcze ? Nie chciał bym porywać się motyką na słońce .

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Odkręcasz koło pasowe, dookoła wszystkie wkręty, sprężyn nie ruszaj (można wyjąć grzałkę ale nie trzeba) i powinna pokrywa zejść.
 • Poziom 9  
  Zrobione :-) Odkręciłem wszystkie śrubki po obwodzie , dwie śrubki z boku , koło napędowe . Trochę był problem z wyciągnięciem pokrywy z grzałką ( integralne części ) , ponieważ grzałkę w bębnie trzyma wyprofilowany drut spręzynujący . Po kilku chwilach medytacji , domyśliłem się że trzeba to zwolnić żeby ściągnąć pokrywę i poszło , Uszczelka po 10 latach na samym dole przerwana i oblepiona kamieniem .Wobec braku nowej uszczelki przekręciłem dół do góry (tymczasowe rozwiązanie) .Pranie zrobione , nic nie cieknie . Żona szczęśliwa :-) Wszystkim kolegom za porady dziękuję .