Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lenovo Yoga/60046 - Wyłącza się i przy włączeniu zatrzymuje się na logo.

ficon 21 Cze 2016 11:52 7641 16
  • #1 21 Cze 2016 11:52
    ficon
    Poziom 13  

Tablet Lenovo Yoga Model: 60046.
    Witam,
    Przy próbie włączenia świeci się wprawdzie logo "Lenovo" jak przy normalnym uruchamianiu ale nie przechodzi dalej. Przy próbie uruchamiając przyciskami power + volume down nie uruchamia się instalator tylko wyskakuje informacja
    "The device is in META MODE. Long press power button to normal boot ".

Wcześniej udało mi się wejść w tryb gdzie były 3 opcje:
    -recovery - przechodzi do wyświetlenia "no command"
    -fastboot - przy wyborze wchodzi ""=>FASTBOOT mode... "" i nie da się nic zrobić tylko reset przytrzymaniem przycisku power.
    -normal - przy wybraniu przechodzi do uruchomienia i zatrzymuje się na logo "Lenovo"

Już raz mi się tak zdarzyło i po którejś próbie uruchomił się. Teraz niestety już nie daje rady.

3 16
  • #3 29 Cze 2016 22:52
    ficon
    Poziom 13  

Jak poprawnie mam wgrać firmware? to jest to samo co ROM-y, tak jak w linku ponizej:
    Link

Trochę to zagmatwane, nie ma jakiejś prostszej opcji? Bądź bardziej przejrzystej jak to wgrać. Ponieważ na wcześniejszym filmiku jest też po rosyjsku, ale nie wszystko tam rozumiem.

0
  • #4 29 Cze 2016 23:21
    nutergsm
    Moderator - GSM

Tak to są romy i wgrywasz programem spflash tool.

0
  • #5 01 Lip 2016 20:05
    ficon
    Poziom 13  

Ściągnąłem poszczególne pliki:
    - Yoga 10 4.2.2 WIFI
    - program Flash Tool
    Niestety: Sterowniki do flashowania i Sterowniki do urządzenia (których nie mogę pobrać).
    W opisie znalazłem: Podłączamy WYŁĄCZONY tablet do komputera i instalujemy do niego sterowniki z paczki do flashowania (tu bez opisu jeżeli ktoś sobie nie da z tym rady lepiej nie kombinować dalej)

I teraz moje pytanie gdzie mogę pobrać "Sterowniki do flashowania i Sterowniki do urządzenia" oraz jak mam wgrać do tableta sterowniki do flashowania, żebym mógł dalej przejść do instrukcji wgrywania. Chyba że jest to nie obowiązkowe i mogę od razu spróbować wgrywać ten plik Yoga 10 4.2.2 WIFI

0
  • #6 01 Lip 2016 20:28
    nutergsm
    Moderator - GSM

Sterowniki instalujemy na komputerze, a nie wgrywamy do tableta. Sterowniki powinny być w paczce z romem.

0
  • #7 17 Lip 2016 16:05
    ficon
    Poziom 13  

Tablet był flashowany nic nie pomogło.

0
  • #8 12 Gru 2016 13:27
    ficon
    Poziom 13  

Ponawiam problem z tym samym tabletem.
    Oddałem go do innego serwisu i został poprawnie sflashowany i działał kilka miesięcy.
    Później ponownie pojawił się ten sam problem. Tablet się wyłączył i włączał się tylko do początku do napisu na czarnym tle LENOVO i nie przechodził dalej. Udało mi się jakoś z tym uporać tzn. po wejściu do ustawień (załączam zdjęcia) jakoś udało mi się wzbudzić tableta ale straciłem dane. Zaznaczam że nic nie wgrywałem.
    Teraz ponownie próbuję jakoś z tym uporać się ale bez skutku.
    Nie mogę również znaleźć oprogramowania, jedyny link co znalazłem z ruskiej strony to nie działa. Tzn nie umiem pobrać a nie rozumiem po rusku.
    B8000_A442_001_020_140620_WW_WIFI (KK Final) [url=]http://lenovo-forums.ru/files/file/554-прошивка-b8000_a442_001_020_140620_ww_wifi-kk-final/[/url]

Czy mógłby ktoś podsunąć pomysł jak z tym się uporać oraz gdzie mogę znaleźć te oprogramowanie.

Tablet Lenovo Yoga/60046 - Wyłącza się i przy włączeniu zatrzymuje się na logo. Tablet Lenovo Yoga/60046 - Wyłącza się i przy włączeniu zatrzymuje się na logo. Tablet Lenovo Yoga/60046 - Wyłącza się i przy włączeniu zatrzymuje się na logo.

Dodano po 14 [minuty]:

Znalazłem firmware-y do lenovo, ale nie wiem który jest dla mnie prawidłowy?
    [url=]http://firmwarefile.com/category/lenovo[/url] wydaje mi się, że powinien to być Yoga B8000, ale nie moge takiego znaleźć.
    Model z tyłu tableta to Model:60046 z wifi bez 3G.

0
  • #10 12 Gru 2016 17:00
    ficon
    Poziom 13  

Widziałem już ten filmik ale z tej strony nie mogę pobrać firmwar-a. Jak narazie nie ma firmwara.
    Tutaj znalazłem podobną stronę ale nie działają linki do romów, a temat jest już zamknięty, można uaktualnienie romów?
    Link

1
  • #12 16 Gru 2016 10:52
    ficon
    Poziom 13  

Wszystko działa w paczce z romami był od razu program do wgrywania SP FlashTool. Przy wgrywaniu sugerowałem się wcześniejszym filmikiem z youtube. Ale mam jeszcze jedno pytanie, jeśli ponownie wysypie mi się ten tablet, czy jest możliwość uruchomienia go ale żeby odzyskał np. ostatnie prawidłowe uruchomienie? Żeby nie stracić wszystkich danych?

0
  • #14 23 Paź 2018 14:09
    Zbyszeknowak
    Poziom 4  

Mam ten sam problem ktoś pomoże on line?

0
  • #15 23 Paź 2018 15:41
    nutergsm
    Moderator - GSM

@Zbyszeknowak, a jakiej pomocy oczekujesz?
    Czytając cały temat powinieneś dojść do wniosku, że trzeba wgrać firmware na nowo.
    Wszystko jest w temacie no chyba, że masz inny tablet.

1
  • #16 23 Paź 2018 23:32
    Zbyszeknowak
    Poziom 4  

Na massengerze żeby w czasie rzeczywistym ktoś czuwał nad kolejnymi opcjami które wybieram.

0
  • #17 24 Paź 2018 15:21
    nutergsm
    Moderator - GSM

Załóż nowy temat i opisz dokładnie o co chodzi.

0