Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IMPAX IM1500i - Falujące obroty, prosta naprawa czy zwrócić ?

[Ignas] 21 Cze 2016 11:54 2016 6
  • #1 21 Cze 2016 11:54
    [Ignas]
    Poziom 15  

Nabyłem agregat jak wyżej, niestety po odpaleniu i przełączeniu z ssania na pracę obroty zaczynają falować jak na filmie:

Link

Zastanawiam się czy to jakaś błahostka czy lepiej zwrócić sprzęt (mam 10 dni).

Jak dłużnej popracuje to falowanie się zmniejsza, mam też wrażenie że przesuwając dźwignią ssania tak na 1/3 także poprawia to jego pracę.

Boję się, że spalę sobie jakiś sprzęt :-(

Ps. nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu, jeżeli jest to proszę o przeniesienie.

1 6
  • #2 21 Cze 2016 12:23
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pod obciążeniem też tak się dzieje?

0
  • #3 21 Cze 2016 15:46
    [Ignas]
    Poziom 15  

Póki co sprawdzałem na jałowych bo się boję, że mi coś spali jak tak faluje.

0
  • #4 21 Cze 2016 16:02
    Rycho T

To podłącz jakąś grzałkę.

Silnik nie powinien falować, nawet nieobciążony.
    Masz możliwość to wymień go na inny.

Ten model posiada chyba tryb pracy "ekonomiczny" co oznacza, że beż obciążenia obniża swoje obroty, ale i tak nie powinien falować.

0
  • #5 21 Cze 2016 18:36
    [Ignas]
    Poziom 15  

Podłączyłem żarówkę 150W, agregat się uspokoił i przestała falować, ale po odłączeniu od razu zaczęły się cuda. Jak pochodzi dłużnej to to falowanie znacznie się zmniejsza.
    Na zimnym za to po prostu masakra góra<-> dół dobre 5 minut zanim się ustabilizuje.
    Widać podczas tych szaleństw ruch cięgna czyli sam "przygazowuje" nie jest to lewe powietrze.

0
  • #6 21 Cze 2016 19:22
    Rycho T

Trzeba by sprawdzić sprężynki regulatora obrotów i może przeczyścić gaźnik.

1
  • #7 24 Mar 2017 09:43
    [Ignas]
    Poziom 15  

Rok użytkowania działa bez problemu, falowanie obrotów na zimnym bez obciążenia minimalnie zostało, ale serwis stwierdza, że w normie.
    Można co prawda podkręcić mu obroty ale wtedy przy małych obciążeniach wzrośnie spalanie więc nie ma sensu.
    Oczywiscie za radą kolegów wszystko wyczyściłem, wymieniłem filtr powietrza i sprężynkę na gaźniku.
    Napięcie trzyma jak skała.

0
  Szukaj w 5mln produktów