Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 2,0CiTD, wyciek oleju!

21 Cze 2016 12:07 2355 7
  • Poziom 5  
    Witam
    Mam taki problem. Dzisiaj jadąc do pracy, po kilku kilometrach zatrzymałem się do sklepu, i gdy chciałem ruszyć silnik zgasł, początkowo myślałem że po prostu go zadusiłem. Lecz po ok.10km zapaliła się kontrolka silnika i silnik zgasł w trakcie jazdy. Po ponownym odpaleniu pojawiła się za mną chmuuura białego dymu. Gdy otworzyłem maskę zaolejona była lewa część silnika.Proszę o poradę co to może być. Załączam również zdjęcia potencjalnego wycieku oleju. Może dodam jeszcze że 2000km temu był wymieniony olej na taki sam jak był wcześniej.
    Jest to Mazda 6 2,0CiTD 2003r 121Hp.
  • Poziom 5  
    A to trzeba ściągać pokrywę zaworów>?
  • Poziom 29  
    Tak trzeba ściągać pokrywę ale sam nie kombinuj bo najprędzej urwiesz wtrysk i zostaje laweta do warsztatu który bez specjalistycznej prasy urwie go do reszty i zamelduje "głowica do zdjęcia"... Nie licząc kosztów zakupu urwanych wtryskiwaczy.
    Są specjaliści zajmujący się wyciąganiem wtryskiwaczy specjalistycznym sprzętem: twoja głowa to tylko kupić kpl nowych podkładek, uszczelek i dojechać do nich na zabieg
  • Poziom 5  
    Dzięki za info, w piątek autko idzie na warsztat, więc w poniedziałek powiem co i jak.
  • Poziom 29  
    Teoretycznie powinno być łatwiej je wydobyć bo są zatopione w oleju ale... nie raz tak było że trzy wyszły bez problemu a 4ty się rozleciał. Jak długo podciekało z podkładki zrobił się spory nagar który potrafi skutecznie zapiec końcówkę wtrysku a tym samym unieruchomić cały wtryskiwacz.
    Tylko podkładki kup ORI Mazdy takie jak w pierwszym linku - tam jest zbyt dużo zachodu z wymianą żeby na tym oszczędzać.
  • Poziom 5  
    Dziś auto poszło do mechanika, po odpaleni okazało się, że zaznaczone na zdjęciu wtryski tak jakby były luźne, po prostu ''skączą''. Na dniach okaże się, ile ubędzie z konta :(.
  • Poziom 29  
    Na przyszłość: wymieniaj przy każdorazowym rozrządzie, co 120 tyś km i nie będzie problemów.