Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL - DELL XPS L502X - instalacja Windows 7 64 bit

Matek33_33 21 Cze 2016 12:51 576 3
  • #1 21 Cze 2016 12:51
    Matek33_33
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z instalacją Windows 7 64bit z pendrive na tym oto lapku. Wyskakuje kominkat "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD DVD..." Wrzuciłem pobrane sterowniki z strony DELL'a na PENDRIVE ale system nie widzi PENDRIVE. Za to jak włącze komputer i dam normalnie z pod Windowsa wejdę na pendrive i odpale instalkę Windowsa 7 to wtedy mam możliwość wyboru sterowników ale nie działają. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to obejśc? Obecnie na laptopie zainstalowany jest system Windows 8.1

• #2 21 Cze 2016 13:13
    redtayfun
    Poziom 10  

Może warto spróbować użyć innego narzędzia do stworzenia instalki bootowalnej. Kiedyś używałem programu win2flash i fajnie to działało, co prawda z innym systemem, ale na kilku laptopach bez wiekszych problemów. Lub ewentualnie polecam przejść na windows 10, o niebo lepszy od 8-ki, do tego darmowa migracja, nawet na starszym lapku działa całkiem spoko.

• #3 21 Cze 2016 13:26
    ElectronicRideTV
    Poziom 10  

A ten laptop to nowy? Jak ja robiłem w swoim z 2007r. reinstalke (pierwszą) na win 7 to też miałem problem ze sterownikami. Do dziś nie mam sterownika klawiszy funkcyjnych ale nie było problemu w czasie instalacji. A czy czasami sterownika od CD nie ma na płycie głównej czy Biosie?

• #4 21 Cze 2016 14:07
    Matek33_33
    Poziom 12  

redtayfun napisał:
    Może warto spróbować użyć innego narzędzia do stworzenia instalki bootowalnej. Kiedyś używałem programu win2flash i fajnie to działało, co prawda z innym systemem, ale na kilku laptopach bez wiekszych problemów. Lub ewentualnie polecam przejść na windows 10, o niebo lepszy od 8-ki, do tego darmowa migracja, nawet na starszym lapku działa całkiem spoko.

PENDRIVE jest dobrze zrobiony bo no innym kompie instalka idzie bez problemu. Tu chodzi o ten sterownik :/ kiedyś jak instalowałem Windows Server 2012 R2 to też się system pluł o sterowniki zaczytałem je z pendrive i poszło bez problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

ElectronicRideTV napisał:
    A ten laptop to nowy? Jak ja robiłem w swoim z 2007r. reinstalke (pierwszą) na win 7 to też miałem problem ze sterownikami. Do dziś nie mam sterownika klawiszy funkcyjnych ale nie było problemu w czasie instalacji. A czy czasami sterownika od CD nie ma na płycie głównej czy Biosie?

Laptop nie jest nowy był używany. Mam go "zaorać" jest na nim Windows 8.1 ale jak odczytuje klucz to jest BBBBB-BBBBB.... A na nalepce jest klucz dobry do Windows 7 Pro.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo