Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bizhub C284 - zmieniony kod serwisowy - co robić

21 Cze 2016 14:28 2706 18
  • Poziom 13  
    Witam
    Coś ostatnio prześladują mnie Minolty :-) , choć zazwyczaj nie trafiaja się zbyt często.
    Problem polega na tym że klient zakupił Bizhub C284 polizingową i jest zmieniony kod dostępu serwisu z panelu urządzenia (chcę skasować PM). Wprowadzam kod podwójnie 1-8 - nie wchodzi, próbuję również czterokrotnie 9272 i też nie akceptuje go.
    Potrzebuje wiedzy jak to obejść i ustanowić z powrotem standardowy kod.

Z poziomu przeglądarki również nie mogę się zalogować jako administrator powyższymi kodami.

Chyba że źle wpisuję te kody lub je zatwierdzam.
    Czy da się coś zrobić
    pozdrawiam i liczę na pomoc (priv).
  • Poziom 21  
    Poszło na PW
  • Poziom 13  
    Nadal jestem w czterech literach z tym kodem administratora, a chciałbym skasować PM, czy ktoś podzieli się wiedzą czy można inaczej wejść w tryb serwisowy, może jeszcze innym kodem, albo czy można skasować wprowadzony kod i zastąpić go nowym. No i pytanie czy w ogóle w tej maszynie dało się zmienić standardowe kody na inne - bo może to nie o to chodzi.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Musisz NVRAM przewalić ... Inaczej w serwis nie wejdziesz. Kod dostępu serwisu (standardowy) możesz zmienić wchodząc w Enchanced Security .

C.
  • Poziom 25  
    Wejdź w SERVICE MODE i spróbuj kliknąć "END" bez wpisywania hasła. Daj znać czy się udało.
  • Poziom 13  
    niestety, samo wciśnięcie END po wejściu w tryb serwisowy też nie działa. Może jeszcze coś ktoś podpowie jak wejść nie znając hasła które zostało chyba zmienione ze standardowego ?
  • Poziom 25  
    Niestety, jeśli to nie pomogło to pozostaje reinstalka NV-RAM tak jak napisał kolega Copyman.
  • Poziom 43  
    A jakie to standardowe wpisywałeś? 16 znakowe?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jest specjalny plik na pena do resetu hasła.
  • Poziom 13  
    printer1 napisał:

czy ktoś coś więcej na ten temat się wypowie ? potrzebuję ten plik, już druga taka maszyna i kod zmieniony
    proszę o pomoc
  • Poziom 13  
    serwis.urz.biurowych napisał:
    printer1 napisał:

czy ktoś coś więcej na ten temat się wypowie ? potrzebuję ten plik, już druga taka maszyna i kod zmieniony
    proszę o pomoc

Przyłączam się do prośby o taki plik. Jeżeli ktoś posiada proszę na pw.
  • Poziom 13  
    Kolego. Przeczytaj co napisał Copyman : "Musisz NVRAM przewalić ... "
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Poszło na priv
  • Poziom 15  
    Poprosze tez plik do resetu hasła.
  • Poziom 21  
    Również poproszę o plik.
  • Poziom 13  
    Ten plik działa. Dzisiaj zresetowałem hasło z jego pomocą. Potwierdzam i dziękuję za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Wystarczy włożyć pendrive z plikiem i zastosować się do instrukcji do niego załączonej.