Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAYTCA HR-030 - Wymiana / regeneracja akumulatorów w skuterze elektrycznym

21 Cze 2016 14:50 1467 5
  • Poziom 11  
    Witam,

Chciałem poprosić o pomoc w doborze nowych lub reanimacji starych akumulatorów ze skutera elektrycznego (chińczyk).

Nabyłem skuter, który przez 6 lat stał nie używany w garażu - ma 6km przebiegu. Prawdopodobnie był tylko raz naładowany i nigdy nie używany - "rozfoliowałem" go.

"W środku" jest 5 akumulatorów oznaczonych jako:
    6-DZMJ-22 (12v22ah/2hr)
    Valve Regulated Lead-Crystal Battery

Wymiary:
    18,4 cm długość
    10,4 cm wysokość
    13 cm szerokość

Moc silnika w skuterze to prawdopodobnie 1200W

Skuter stał pod ładowarką dostarczoną od producenta przez 8h ale akumulatory są za słabe aby ruszył.
    Na wskaźniku stan naładowania jest na 1/2 zakresu - działają światłą, sygnał dźwiękowy itd, jednak po ruszeniu manetką nic się nie dzieje - jak stoi na nóżce to wydaje się jakby koło chciało lekko zakręcić ale nie ma siły.
    Przy "dodawaniu gazu" wskaźnik naładowania nie zmienia położenia.

Próbowałem znaleźć podobne akumulatory jednak bez skutecznie - albo mają inne oznaczenia, wymiary albo rodzaj zamocowania klem (u mnie są na małe śrubki).

Odnajduję aku o oznaczeniach DZM ale nie DZMJ.
  • Poziom 21  
    Akurat mocowanie klem to najmniejszy problem :) .
  • Moderator Samochody
    miruss napisał:
    Skuter stał pod ładowarką dostarczoną od producenta przez 8h ale akumulatory są za słabe aby ruszył.
    Na wskaźniku stan naładowania jest na 1/2 zakresu - działają światłą, sygnał dźwiękowy itd, jednak po ruszeniu manetką nic się nie dzieje - jak stoi na nóżce to wydaje się jakby koło chciało lekko zakręcić ale nie ma siły.
    Przy "dodawaniu gazu" wskaźnik naładowania nie zmienia położenia.
    Nie wygląda więc na to aby problemem były akumulatory...
  • Poziom 11  
    temat można zamknąć.

Nie udało mi się znaleźć takich aku wiec oddałem je do regeneracji,
    Udało się (informacja od firmy się tym zajmującej) - powinny mieć sprawność 80-90%, jednak nie miałem możliwości sprawdzenia ile faktycznie na nich da się przejechać.

Skuter jeździ - problemem okazała się dodatkowo blokada (odcięcie) po rozłożeniu nóżki. Co dziwne są w nim dwie, dlatego nic się nie działo po odkręcaniu manetki - zauważyłem to dopiero po zamontowaniu zregenerowanych aku więc nie wiem czy wcześniej w ogóle by pojechał czy nie.
  • Poziom 29  
    Wszystkie skutery mają takie zabezpieczenie.
  • Poziom 11  
    aku zregenerowane -skuter śmiga- zamykam