Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AEG Lavamat 86850 WS - buczenie pompy?

ugryz10 21 Cze 2016 14:57 768 4
  • #1 21 Cze 2016 14:57
    ugryz10
    Poziom 2  

Witam Wszystkich forumowiczów.
    Dostałem pralkę AEG Lavamat model 86850 WS. Pierwszy problem polegał na tym, że pralka miała uszkodzony wyświetlacz więc nie mogłem jej sprawdzić.
    Po wymianie wyświetlacza (samego, bez modułu sterującego) nastąpiło uruchomienie pralki.

I tutaj pojawił się problem-pralka może nie strasznie ale uciążliwie buczy. Zlokalizowałem to buczenie i znajduje się ono w okolicach pompy wtłaczającej wodę do bębna przez taką plastikową rurkę od góry bębna. Taki można powiedzieć natrysk odgórny.

Jeżeli ten natrysk nie dział, w momencie wirowania to pralka pracuje ciuchutko. Gdy tylko włącza się natrysk automatycznie pojawia się buczenie.
    Pompka po wyciągnięciu wygląda normalnie. Nie ma w niej jakich brudów lub innych nieczystości.
    Proszę o pomoc-czy jest to normalne zjawisko w tych pralkach czy jednak coś się dzieje. Czytałem opinie że ogólnie te pralki są bardzo ciche. Ta pralka ma jakieś 3 lata i w porównaniu z moim 5 letnim LG to jest bardzo głośna.

Z góry dziękuję za udzielone rady i wskazówki.
    PZDR
    Sebastian

0 4
  • #2 21 Cze 2016 15:35
    gzyms68
    Poziom 18  

Myślę że to elektozawór a nie pompa puść zdjęcie

0
  • #3 21 Cze 2016 15:51
    ugryz10
    Poziom 2  

Tylko że woda leci, pralka normalnie pierze. Wszystko niby działa ok. Jest tylko to buczenie kiedy włącza się górny natrysk.
    A zdjęcie czego mam zrobić??

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze dodać że po 20 minutach pracy jak pralkę odłączyłem od prądu to silniczek przy pompie był bardzo gorący. Ale na samym silniku nie zauważyłem żadnych luzów lub innych nieprawidłowości

0
  • #4 21 Cze 2016 16:18
    gzyms68
    Poziom 18  

Elementu który buczy

0
  • #5 21 Cze 2016 21:52
    Paw_el

Specjalista AGD

ugryz10 napisał:
    Zlokalizowałem to buczenie i znajduje się ono w okolicach pompy wtłaczającej wodę do bębna przez taką plastikową rurkę od góry bębna. Taki można powiedzieć natrysk odgórny.

Witam.
    Silnik pompy do wymiany.

1