Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROBOT RONDO "David Cook"

21 Cze 2016 17:44 411 3
  • Poziom 6  
    Witam.
    Swoją przygodę z robotyką zamierzam zacząć od zrobienia tzw robota rondo z książki David Cook Budowa Robotów dla średnio zaawansowanych. Lecz jest jeden problem, nie wiem jak się do tego zabrać. Nie wiem jakie dobrać elementy ani jak skonstruować płytkę drukowaną. W informacji na próżno szukać w internecie niestety. Więc zwracam się z prośbą o pomoc do was. Mianowicie, robot ma mieć 2 koła i 2 czujniki. Gdy napotka jakąś przeszkodę ma skręcić w przeciwnym kierunku. Powinien być niewielki najlepiej bez procesora. Myślę ze najtrudniej będzie tutaj wykonać schemat który trzeba nanieść na płytkę drukowaną. Proszę o pomoc w doborze elementów potrzebnych do zbudowania takowego robota oraz schematu elektrycznego. Nie musi być dokładnie ale chociaż poglądowo. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 6  
    Doszedłem do wniosku że róznież na ARDUINO można było by to zrobić, co o tym sądzicie
  • Poziom 2  
    Osobiście mogę polecić Arduino. nie ma problemu z robieniem płytki pcb i środowiskiem programistycznym. Dzięki wielu biblioteką programowanie jest prostsze. Na ebayu dostępna jest ogromna ilość wszelkiego modułów do arduino więc nie ma problemu z dodawaniem czujników itp.