Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki kbh34a - nie wchodzi w obroty

21 Jun 2016 21:54 2343 4
  • Level 8  
    Witam chciałem się was poradzić odnośnie kosy spalinowej kawasaki kbh 34a.
    Problem jest taki że gdy kosa jest zatankowana, tzn zalana nowa mieszanka, kosa na pełnym gazie nie wchodzi w obroty, co ciekawe zauważyłem że gdy kończy się paliwo w zbiorniku kosiarka zaczyna działać prawidłowo tzn wchodzi na pełne obroty ale tylko przy końcowce paliwa.
    Dodam że wymieniłem filtr paliwa, filtr powietrza, świece, przedmuchałem gaźnik i nadal to samo.
    Postanowiłem jeszcze odkręcić tłumik i zobaczyć czy tłok nie jest porysowany jednak szczelina - kolektor wydechowy jest dosyć mocno zapchany tak jakby nagarem spalin, sadzą. Jednak nie chciałem na razie tego czyścic by brud nie wpadł do cylindra.
    Pomożecie w temacie?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Udrożnij dokładnie wylot spalin i sprawdź, czy tłumik nie jest "zabity" nagarem. Przedmuchanie gaźnika może być niewystarczające, może trzeba go rozebrać i zweryfikować przeponę. Sprawdź, czy korek zbiornika paliwa ma drożny otworek odpowietrzający. Może zabrudzony jest filtr paliwa znajdujący się na końcu rurki paliwowej w zbiorniku paliwa (smok). Regulacja gaźnika tylko na ciepłym silniku.
  • Level 8  
    Jeżeli chodzi o gaźnik nie sprawdzałem przepony jednak podczas pompowania przed zapalaniem przez wężyk widać jak przepływa powietrze. Co do korka próbowałem go odkręcać, zakręcać podczas koszenia i nie dawało to żadnego efektu. Filtr paliwa wymieniałem na nowy. Niestety w gaźniku nie występuje regulacja gaźnika.
    Pytanie moje czy wylot spalin mogę czyścić bez rozkręcania głowicy, chodzi mi o to by nagar nie wpadał do cylindra i nie uszkodził tłoka.
  • Level 35  
    Ustaw tłok w taki sposób, aby zasłaniał wylot spalin i stopniowo usuwaj nagar i ewentualnie resztki wydmuchaj.
  • Level 8  
    witam i dziękuję za podpowiedz jak się okazało usunięcie nagaru z wylotu powietrza do tłumika rozwiązało problem kosa chodzi jak nowa (odpukać) :)