Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki kbh34a - nie wchodzi w obroty

rudipawel 21 Jun 2016 21:54 3450 4
    rudipawel
    Level 9  
    Witam chciałem się was poradzić odnośnie kosy spalinowej kawasaki kbh 34a.
    Problem jest taki że gdy kosa jest zatankowana, tzn zalana nowa mieszanka, kosa na pełnym gazie nie wchodzi w obroty, co ciekawe zauważyłem że gdy kończy się paliwo w zbiorniku kosiarka zaczyna działać prawidłowo tzn wchodzi na pełne obroty ale tylko przy końcowce paliwa.
    Dodam że wymieniłem filtr paliwa, filtr powietrza, świece, przedmuchałem gaźnik i nadal to samo.
    Postanowiłem jeszcze odkręcić tłumik i zobaczyć czy tłok nie jest porysowany jednak szczelina - kolektor wydechowy jest dosyć mocno zapchany tak jakby nagarem spalin, sadzą. Jednak nie chciałem na razie tego czyścic by brud nie wpadł do cylindra.
    Pomożecie w temacie?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Staszek49
    Level 35  
    Udrożnij dokładnie wylot spalin i sprawdź, czy tłumik nie jest "zabity" nagarem. Przedmuchanie gaźnika może być niewystarczające, może trzeba go rozebrać i zweryfikować przeponę. Sprawdź, czy korek zbiornika paliwa ma drożny otworek odpowietrzający. Może zabrudzony jest filtr paliwa znajdujący się na końcu rurki paliwowej w zbiorniku paliwa (smok). Regulacja gaźnika tylko na ciepłym silniku.
    rudipawel
    Level 9  
    Jeżeli chodzi o gaźnik nie sprawdzałem przepony jednak podczas pompowania przed zapalaniem przez wężyk widać jak przepływa powietrze. Co do korka próbowałem go odkręcać, zakręcać podczas koszenia i nie dawało to żadnego efektu. Filtr paliwa wymieniałem na nowy. Niestety w gaźniku nie występuje regulacja gaźnika.
    Pytanie moje czy wylot spalin mogę czyścić bez rozkręcania głowicy, chodzi mi o to by nagar nie wpadał do cylindra i nie uszkodził tłoka.
    Staszek49
    Level 35  
    Ustaw tłok w taki sposób, aby zasłaniał wylot spalin i stopniowo usuwaj nagar i ewentualnie resztki wydmuchaj.
    rudipawel
    Level 9  
    witam i dziękuję za podpowiedz jak się okazało usunięcie nagaru z wylotu powietrza do tłumika rozwiązało problem kosa chodzi jak nowa (odpukać) :)