Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola TKLR T40 T80 Extreme - Jak sprawić, by T40 i T80 współpracowały.

21 Jun 2016 22:55 1872 2
  • Level 2  
    Witam wszystkich użytkowników, mam dość palący problem. Niedługo wyjeżdżam na wakacje z 2 dzieci. W związku z planowanym zwiedzaniem uznałem, że rozsądnie będzie wyposażyć dzieci i siebie w krótkofalówki. Kupiłem zestawy Motoroli 2x TKLR T40 i2x T80 Extreme. I pojawl się następujący problem: wszystko co mówię przez T80 Extreme jest prawidłowo odbierane i słyszalne w T40, natomiast jeśli nadaję z T40 wówczas w T80 na wyświetlaczu pojawia się symbol odbieranego sygnału, ale w głośniku jest cisza. Oczywiście wszystkie ustawione na ten sam kanał. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 27  
    Czy podczas odbioru na T80 gdy wciśniesz klawisz MON, również nie słychać, co jest nadawane z T40?
    T80 mimo 8 kanałów, posiadają kody CTCSS/DCS (zwane podkanałami, ich numer jest wyświetlany pod numerem kanału).
    Czy istnieje możliwość w tym modelu wyłączenia podkanału?
    Czy możesz tak ustawić, aby nie był wyświetlany żaden podkanał, albo pojawił się napis OFF w jego miejscu.
    Nie znam T80, ale miałem do czynienia z modelem PMR Motoroli, w którym nie było możliwości wyłączenia kodów i tym samym radio nie odbierało takich najzwyklejszych modeli bez trzymania przycisku MON (chwilowe pominięcie blokady CTCSS/DCS czyli wyłączenie tzw. podkanału)
  • Level 2  
    Dzięki, pomogło. Trzeba było kod CTCSS/DCS ustawić na "0".