Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik filtra odwróconej osmozy

topanja 22 Cze 2016 05:07 510 1
  • #1 22 Cze 2016 05:07
    topanja
    Poziom 9  

Chciałbym zastosować zbiornik od małego hydroforu zamiast oryginalnego plastikowego. Chodzi mi o to, że oryginalny zbiornik jest montowany zaworem do góry co powoduje zatrzymywanie dziwnych zanieczyszczeń a zbiornik hydroforu mógłbym zamontować odwrotnie. Dodatkowo zbiorniki hydroforowe mają wymienną membranę co w razie konieczności ułatwia czyszczenie i obniża koszty. Zasada działanie zbiorników jest taka sama. Jak widzicie tę sprawę.

0 1
  • #2 06 Lip 2016 10:21
    topanja
    Poziom 9  

No cóż jak nie było odważnych to sam zakupiłem taki 8 litrowy przeponowy zbiornik do hydroforu i zmontowałem całość. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Oryginalny zbiornik 12 l mieścił mniej wody niż ten nowy 8 litrowy. Zresztą z oryginalnego wydostawały się już jakieś śmiecie choć nie był to kamień ale coś czego nie mogłem rozpuścić, Ujawniło się to dopiero jak zdjąłem zbiornik i chciałem go opróżnić po przekręceniu kranikiem w dół. Według instrukcji wypadało by zmienić ten zbiornik na nowy ale różnica ceny i możliwość innego sposobu montażu oraz wymienna membrana przekonały mnie, że warto było. Opisuję przypadek bo być może komuś przyjdzie wykonać to samo własnoręcznie więc polecam tę metodę zamiast oryginału i drogiego serwisu.

0