Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

briggs&stratton 12,5hp - brak paliwa w filtrze po pewnym czasie (gaśnie)

jackass6 22 Jun 2016 11:10 3591 4
 • #1
  jackass6
  Level 10  
  Witam,

  posiadam traktorek Husquvarna LT131 z silniczkiem B&S 12,5HP. Wszystko jest w porządku poza jednym małym szczegółem. Otóż co jakiś czas silnik dostaje tzw. kangurka i gaśnie. Przyczyną jest brak paliwa w filtrze. Wymieniłem filtr na nowy, ale ciągle jest to samo. Wymontowałem i wyczyściłem zbiornik paliwa, ale ciągle jest to samo.

  Jak traktorek chwilę postoi filtr paliwa napełnia się i wszystko przez jakiś czas pracuje normalnie. Ewentualnie pomaga odkręcenie korka i porządne dmuchnięcie ustami w wlew paliwa. Wtedy filtr napełnia się praktycznie momentalnie. Czasami objaw nie występuje przez kilka godzin koszenia. A czasami co 10-15 minut muszę "dmuchać w korek".

  Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś sugestie? Sama budowa układu paliwowego jest prosta jak budowa cepa: zbiornik, wąż gumowy fi8, filtr, wąż gumowy fi8, gaźnik. Zbiornik jak wspominałem czyściutki, węże drożne, filtr prosto ze sklepu.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • #2
  marek49ae
  Level 24  
  Ewidentny brak napowietrzenia zbiornika paliwa. obejrzyj dokładnie korek baku, powinna być w nim dziurka. Umyj korek, wydmuchaj, powinno działać.
 • #3
  jackass6
  Level 10  
  Jestem zażenowany, że na to sam nie wpadłem. Faktycznie w korku musi być jakaś dziurka. Teraz wszystko składa się w logiczną całość. Zapowietrzony układ paliwa...

  Rozumiem, że na lekko odkręconym korku paliwa objaw powinien także ustąpić?

  Pozdrawiam i dziękuję!
 • #4
  marek49ae
  Level 24  
  jackass6 wrote:
  Zapowietrzony układ paliwa...
  Raczej brak powietrza w zbiorniku.
  jackass6 wrote:

  Rozumiem, że na lekko odkręconym korku paliwa objaw powinien także ustąpić?
  Powinien.
 • #5
  jackass6
  Level 10  
  Dziękuję za wskazówki i serdecznie pozdrawiam.