Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

briggs&stratton 12,5hp - brak paliwa w filtrze po pewnym czasie (gaśnie)

22 Cze 2016 11:10 1887 4
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam traktorek Husquvarna LT131 z silniczkiem B&S 12,5HP. Wszystko jest w porządku poza jednym małym szczegółem. Otóż co jakiś czas silnik dostaje tzw. kangurka i gaśnie. Przyczyną jest brak paliwa w filtrze. Wymieniłem filtr na nowy, ale ciągle jest to samo. Wymontowałem i wyczyściłem zbiornik paliwa, ale ciągle jest to samo.

Jak traktorek chwilę postoi filtr paliwa napełnia się i wszystko przez jakiś czas pracuje normalnie. Ewentualnie pomaga odkręcenie korka i porządne dmuchnięcie ustami w wlew paliwa. Wtedy filtr napełnia się praktycznie momentalnie. Czasami objaw nie występuje przez kilka godzin koszenia. A czasami co 10-15 minut muszę "dmuchać w korek".

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś sugestie? Sama budowa układu paliwowego jest prosta jak budowa cepa: zbiornik, wąż gumowy fi8, filtr, wąż gumowy fi8, gaźnik. Zbiornik jak wspominałem czyściutki, węże drożne, filtr prosto ze sklepu.

Pozdrawiam serdecznie!
  • Poziom 23  
    Ewidentny brak napowietrzenia zbiornika paliwa. obejrzyj dokładnie korek baku, powinna być w nim dziurka. Umyj korek, wydmuchaj, powinno działać.
  • Poziom 10  
    Jestem zażenowany, że na to sam nie wpadłem. Faktycznie w korku musi być jakaś dziurka. Teraz wszystko składa się w logiczną całość. Zapowietrzony układ paliwa...

Rozumiem, że na lekko odkręconym korku paliwa objaw powinien także ustąpić?

Pozdrawiam i dziękuję!
  • Poziom 23  
    jackass6 napisał:
    Zapowietrzony układ paliwa...
    Raczej brak powietrza w zbiorniku.
    jackass6 napisał:

Rozumiem, że na lekko odkręconym korku paliwa objaw powinien także ustąpić?
    Powinien.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wskazówki i serdecznie pozdrawiam.