Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATA - Odzyskanie częściowo danych

22 Cze 2016 11:22 612 14
  • Poziom 7  
    Cześć witajcie.

Potrzebna mi pomoc w odzyskaniu danych z dysku, który już praktycznie leży...

Laptop ma już 8 lat i wiedziałem, że to już mój ostatni projekt na nim i robię przesiadkę. Myślałem, że sobie skończę projekt zgram dane i się ładnie z nim pożegnam, a tu psikus... Pewnego dnia system windows xp przy uruchamianiu, wyskakuje bluescreen o wartościach 0x0000007b 0xF78D2524 0xC0000034 i dalej zera. Najpierw dostałem się do konsoli wpisując chkdsk pokazało, że wolumin w dobrym stanie i dalej nic niepokojącego nie pokazało. Wpisując fixboot dowiedziałem się, że sektor rozruchowy uszkodzony. Wtedy zrobiłem skan MHDD. Wyskoczyło, że mam 2 bady, 2 bloki >500 ms, 1 blok 150 ms, 50 ms około 300 i reszta mniejsze wartości.

Bady i te ostrzeżenia na wartościach :
    Bad 1 : 204796978
    Bad 2 : 412410639
    Warn 1 : 297153795
    Warn 2 : 509831955

Sprawdziłem też smart w MHDD tu już mam zdjęcie :D

(sprawdź załącznik)

Jest jakaś szansa na odzyskanie danych nie płacąc chorych kwot za nie? Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

PS. Pisanie na telefonie tematów to jakaś udręka...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Uruchom jakis system z cd/usb (np. Ubuntu czy co tam chcesz) i sprawdz czy widac partycje i pliki, jezeli tak to zgraj dane.
  • Poziom 43  
    4 niestabilne sektory, to jeszcze nie tragedia.
    Spróbowałbym najpierw skanu z remapem bez zerowania.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wykonaj kopię posektorową tego dysku na sprawny i pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje, po wyborze kopii tego dysku z urządzeń fizycznych, bądź obrazów dysków - w zależności od tego jak kopia zostanie wykonana.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedzi, niektórych rzeczy nie czaje ale doczytam w google. Wrócę do domu i zabiorę się za robotę
  • Poziom 7  
    Wybaczcie za takie pytania, ale specem od informatyki to ja nie jestem. Jeżeli będę chciał zrobić tą kopię, kupię Nowy dysk to jak mam go podłączyć żeby go potem ustawić na ten docelowy? Jakie jest prawdopodobieństwo, że kopia się nie powiedzie? Rozumiem, że to jest bardzo dokładne kopiowanie wręcz odtwarzanie, co się stanie jak trafi program na te badsectory przy kopiowaniu?
    PomocnikPanaWieska napisał:
    Jeżeli będę chciał zrobić tą kopię, kupię Nowy dysk to jak mam go podłączyć żeby go potem ustawić na ten docelowy?

Dowolnie podłączasz, tylko w programie odpowiednio wskazujesz docelowy i źródłowy.
    Jakie jest prawdopodobieństwo, że kopia się nie powiedzie?

Przy tym stanie dysku jakieś 0-10%
    Rozumiem, że to jest bardzo dokładne kopiowanie wręcz odtwarzanie, co się stanie jak trafi program na te badsectory przy kopiowaniu?

To już w zależności od programu, może zapytać użytkownika o akcję, a można już w parametrach ustawić, by np. próbował odczytać drugi raz a potem pomijał.
  • Poziom 7  
    A co ze sterownikami, systemem i wszystkimi tymi pierdołami to też się skopiuje? Wielkie dzięki za odpowiedzi, jutro ruszam po dysk.
    A co ze sterownikami, systemem i wszystkimi tymi pierdołami to też się skopiuje? Wielkie dzięki za odpowiedzi, jutro ruszam po dysk.

Cały system pozostanie tak, jak jest na starym dysku, jeśli wszystko się skopiuje - wszystkie ustawienia, konta użytkowników, programy, sterowniki itd.
  • Poziom 7  
    Witajcie ponownie. Dysk nowy jest, kable do podłączenia drugiego dysku są Ale teraz mam problem z nagraniem bootowalnej PŁYTY DVD z dmde... Tak wiem sierota ze mnie. Pobierając dmde dla konsoli Dos nie ma tam obrazu programu. Mógłby mnie ktoś nakierowac?
  • Poziom 7  
    Ok cd zrobione, wszystko podłączone (uszkodzony dysk siedzi w laptopie, Nowy pod usb) odpalam konsole a tu takie info : (załącznik)

Wszystko jest ok? Na coś uważać? Wiecie wole się upewnić niż stracić dane
    Nie musisz używać wersji konsolowej pod DOS, możesz np wersję dla linuxa z pendrive odczytać, po uruchomieniu np Parted Magic z CD.