Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 4015 - silnik tonera

bogdanpo 01 Lip 2005 16:40 896 7
  • #1 01 Lip 2005 16:40
    bogdanpo
    Poziom 12  

Wszystkim którzy serwisują te kopiarki, poza paroma innymi problemami, na pewno dobrze jest znana sprawa wyłamującej się zębatki silnika dozowania tonera.
    Czy wie ktoś gdzie można ewentualnie ją zakupić, zamiast całego silnika tonera??
    Proszę o pomoc. :)

Pozdrawiam

• #2 01 Lip 2005 17:47
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

z tego co kojaże to jest tam taki ślimak , i ten który jest na trzpieniu silniczka kideyś zastosowałem z zabawki z silniczkiem i chodzi do dziś

• #3 01 Lip 2005 18:32
    bogdanpo
    Poziom 12  

Niestety nie mam zabawek z silniczkiem. :) Może coś bardziej komercyjnego. :)
    W woli ścisłości chodzi o tę zębatkę pośrednią między silniczkiem a czpieniem napędzającym toner - mała, biała, z podwójnymi zębami (nie wiem jak to lepiej opisać :) )

Proszę o pomoc

Pozdrawiam.

• #4 01 Lip 2005 18:36
    tygellin
    Poziom 22  

nie ma możliwości kupienia oddzielnie tej zębatki, chyba że będziesz dorabiał z aluminium. Jest jeszcze jeden problem z tym " ślimakiem" z czasem się wyciera na czubku i wypada z ośki. Najlepiej podkleić od góry kawałek plastiku, żeby zniwelować luz. Pozdrawiam.

• #5 01 Lip 2005 18:57
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

hm.. , zobacze co mam na swoim szrotowisku ale masz 50 % szans że znajde takowy silniczek kapletny - stan nieznany ale zawsze cos wydobędziesz .

• Pomocny post
    #6 02 Lip 2005 23:27
    lejk
    Poziom 15  

Bogdanku gdybyś uważnie prześledził serwisówkę to może znalazłbyś biuletyny uzupełniające , a w nich właśnie jeden w którym silnik tonera pięknie rozłożony na części i rozpisany z indeksami . Proszę poszukaj czasem dokładnie. Serwisanci dzielą się na tych co czytają dokumentację i na tych co tego nie nawidzą . Ps.Zacznij kupować zabawki bo nie znasz dnia ani godziny ...

• Pomocny post
    #7 06 Lip 2005 09:37
    lejk
    Poziom 15  

Stary numer silnika A2983371 Nowy numer A2983381 DC Motor-3.36W
    ślimak na silniku A2983388 Worm Gear .Tyle jest w modyfikacji jeżeli uszkodzone są dwie pozostałe zębatki to pozostaje wymiana całego silnika.

• #8 06 Lip 2005 09:41
    bogdanpo
    Poziom 12  

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME