Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1,9d 1999r - Odbiornik sygnału sterownika zamka centralnego

22 Jun 2016 11:38 1218 4
  • Level 10  
    Witam.
    Posiadam Renault Kangoo 1,9D 1999r. Zgubiłem ostatni działający kluczyk do centralnego zamka. Zamontowałem nowy sterownik podpinając się pod przycisk wł/wył koło lewarka i pod kierunki w włączniku świateł awaryjnych. Wszystko działa jak należy, ale brakuje funkcji samoczynnego zamykania jeśli upłynie pewien czas i nie zostaną otwarte któreś drzwi i nie gaśnie od razu lampka w kokpicie. Nie znalazłem odbiornika fabrycznego w miejsce którego chciałem wstawić nowy sterownik.
    Pod zegarami z lewej strony jest centralka immo. Otwierałem puszkę, ale radia tam nie ma. Koło lewarka jest sterownik airbag i przełącznik centralnego. Radia też nie ma. Czyżby gdzieś za airbag pasażera?. Poduszki nie zdejmowałem bo nie wiem jak i nie chcę czegoś uszkodzić.
    Chciałbym przywrócić wszystkie funkcje kangórkowi jak by się dało. Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam forumowiczów.
  • Level 39  
    To że nie zamyka auta po czasie to tylko i wyłącznie wina sterownika, pewnie dołożyłeś sam sterownik centralnego a w niej takiej funkcji nie ma, taką funkcję posiadają alarmy.
  • Level 10  
    piotrekwoj1 wrote:
    To że nie zamyka auta po czasie to tylko i wyłącznie wina sterownika, pewnie dołożyłeś sam sterownik centralnego a w niej takiej funkcji nie ma, taką funkcję posiadają alarmy.

Fakt. Dołożyłem tylko sam sterownik. Alarmu nie było i nie mam zamiaru zakładać. Widocznie oryginalny sterownik miał taką funkcję. Ale moje pytanie głównie dotyczyło gdzie znajduje się fabrycznie zainstalowany odbiornik do pilota. Pozdrawiam.
  • Level 39  
    Nie ma go czasami w podsufitówce nad lusterkiem, tam gdzie lampka, strzelam ;)
  • Level 10  
    W lampce nad głową można było znaleźć odbiornik podczerwieni. Ale przy okazji zajrzę jeszcze tam.