Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przewodowy dzwonek do drzwi na baterie nie działa podłączony ELEKTROBOCK ZV2-3

22 Cze 2016 11:56 1431 5
  • Poziom 8  
    W nowym mieszkaniu, po wykończeniu, zabrałem się za podłączenie dzwonka do drzwi. Przeliczyłem się myśląc, że będzie to prosta sprawa.

Przewód od włącznika do dzwonka jest przeprowadzony, grubość 1.5mm, około 2-2,5m

Dzwonek zasilany bateriami AA ELEKTROBOCK ZV2-3 nie dał rady (za długie/za grube przewody?). Gdy używam krótkiego przewody z włącznikiem sprzed drzwi działa, nie działa na przewodzie przeprowadzonym przez ścianę

Macie jakiś pomysł? Mi do głowy przychodzi jedynie bezprzewodowy, zmodyfikowany tak, by obecny włącznik go obsługiwał.
  • Poziom 36  
    Witam !
    Pokaż jaki masz dzwonek, może jest na napięcie przemienne?, dlatego na baterie nie działa.
  • Poziom 8  
    dzwonek kupiłem zasilany bateriami, dzwonił gdy użyłem krótkiego przewodu, po podłączeniu do instalacji nie - zwróciłem. Było to coś takiego DZWONEK PRZEWODOWY NA BATERIE ELEKTROBOCK ZV2-ECO

zastanawiam się, czy kupić coś na 9V licząc, że znów uda się zwrócić, czy macie jakiegoś pewniaka :)
  • Warunkowo odblokowany
    To nie wina dzwonka tylko : uszkodzony przycisk dzwonkowy lub nie podłączony, przerwa na przewodzie, lub nie ten przewód podłączasz. Sprawdź czy na pewno to ten przewód.
  • Poziom 8  
    Problemem był przewód, widocznie jest gdzieś przerwany, nie jestem elektrykiem, nie mam sprzętu do testowania takich rzeczy, dopiero gdy podejrzenie padło na przewód użyłem przewodu jako elementu w dziwnej "latarce" z przewodem koloru brązowego nie działała, na niebieskim było ok.