Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na jakich częstotliwościach nadają służby z okolic powiatu Kłobuckiego .

aktywny27 22 Cze 2016 14:47 456 4
  • #1 22 Cze 2016 14:47
    aktywny27
    Poziom 14  

Posiadam antenę Radmor 32812/1 i odbiornik sdr o niskim zakresie częstotliwości od 0,1 MHz - 1750 Mhz.I próbowałem ustawić sobie takie same częstotliwości w odbiorniku SDRSharp jak mam w skanerze i znalazłem nasłuchy służb z Częstochowy gdzie mam 35 km .A z Krzepic,Kłobucka,Lublińca,Olesna wcale mi nie znajduje .I jaka będzie najlepsza antena gdzie będę mógł nasłuchiwać wszystko i gdzie będzie miała daleki zasięg.A na jakich częstotliwościach nadają sieci telekomunikacyjne .Bo mój tata pracuje na wieży przeciwpożarowej i jego radiotelefon Yaesu pracuje od 80 do 90 MHz.A czy dipol będzie lepszy od anteny Radmor 32812/1.Proszę o szczegółowe instrukcje.

Moderowany przez kriss51:

Naucz się pisać poprawnie jednostki częstotliwości (poprawiłem). Co to jest odbiornik o niskim zakresie częstotliwości? Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz i w dodatku założyłeś temat w dziale Radiotechnika Serwis. Proszę czytać opisy działów. 3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości w złym dziale forum, powoduje to bałagan na forum. Przed zadaniem pytania, przeczytaj opis działu. Przeniosłem do Początkujących elektroników.

0 4
  • #2 23 Cze 2016 16:01
    aktywny27
    Poziom 14  

I jak nie dostałem odpowiedzi .Przepraszam za błędy

0
  • #4 04 Lip 2016 16:00
    aktywny27
    Poziom 14  

A czytałeś niżej Kodeks

USTAWA z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz.1800), DZIAŁ VI, Rozdział 2, Art. 144. ust. 1.: Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru.

I dla nasłuchu można nasłuchiwać a nie rozmawiać i też nigdzie nie chce wykorzystywać nasłuchy.

0
  • #5 04 Lip 2016 21:16
    ekmir
    Poziom 24  

aktywny27 napisał:
    A czytałeś niżej Kodeks

USTAWA z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz.1800), DZIAŁ VI, Rozdział 2, Art. 144. ust. 1.: Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru.

I dla nasłuchu można nasłuchiwać a nie rozmawiać i też nigdzie nie chce wykorzystywać nasłuchy.

Nie zapomnij tylko o tym aby urządzenie nie było nadawczo-odbiorczym.

Poza tym chyba jednak uzyskujesz informacje dla Ciebie nie przeznaczone.

0