Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz yamaha ax 530 a Altusy 140 kwadro

MacRob23 22 Cze 2016 15:52 762 8
  • #1 22 Cze 2016 15:52
    MacRob23
    Poziom 9  

Mam pytanie chce kupić tego typu wzmacniacz yamaha ax 530 czy ona da rade uciągnąć tyle głośników Altusy 140 kwadro i co z jakością dźwięku? przy tego typu podłączeniu pod ten wzmacniacz ? czy ktoś doradzi jak wzmacniacz wybrać pod te głośniki . z góry dziękuje

0 8
  • #2 22 Cze 2016 23:30
    badi2
    Poziom 10  

Yamaha ax-530 to jest wzmacniacz stereofoniczny. Dwa kwadrofonii musiałbyś mieć takie dwa. Druga możliwość to wzmacniacz/amplituner kwadrofoniczny który wygląda tak:
    http://allegro.pl/amplituner-kenwood-kr-8040-vintage-unikat-i6257779072.html

Co do jakości dźwięku. Jamaszki z serii AX grają dosyć hałaśliwie, a Altus to też jest hałas. U mnie połączenie Yamaha AX-900 z Altusem kompletnie się nie sprawdziło, było dużo za ostro.

1
  • #3 23 Cze 2016 02:24
    MacRob23
    Poziom 9  

No tak racja co piszesz. Ale ten wzmacniacz co pokazujesz jest wiekowy czy 4 Głośniki Altusy 140 nie za dużo na tego typu sprzęt ? Yamaha jest dość mocnym sprzętem ale chodzi tez o jakoś dźwięku nie chodzi tylko żeby to waliło.

Dodano po 5 [minuty]:

Tuning range: FM, MW

Power output: 40W/ch into 8Ω (quadraphonic)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.5%

Damping factor: 30

Input sensitivity: 2.5mV (mic), 2mV (MM), 200mV (line)

Signal to noise ratio: 70dB (mic), 70dB (MM), 80dB (line)

Output: 200mV (line), 40mV (DIN)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 534 x 162 x 360mm

Weight: 20kg

Wydaje mi się ze to trochę za mało .

0
  • Pomocny post
    #4 23 Cze 2016 07:47
    badi2
    Poziom 10  

Altus 140 to też wiekowy sprzęt. Jeżeli nie chcesz robić nimi imprez to Kenwood wystarczy w zupełności, na pewno lepiej by uciągnął niż Yamaha AX-530 i dźwięk też nieporównywalnie lepszy. Możesz też poszukać jakiegoś nowoczesnego amplitunera 5.1, ale modelu ci nie podam bo się boję nowoczesności. Jak kupowałem moje 140, to sprzedający miał jakiś nowoczesny amplituner kina domowego. Wtedy pomyślałem że to co wszyscy mówią na forum mówią że Altusa nie da się słuchać to prawda. U siebie podłączyłem do AKAI AM-95, to było jak u sprzedającego. Nawet cicho mnie drażniły. Kolejny wzmacniacz to Akai AM-2950 to już było dobrze. Yamaha A-1020 też. Najtańszy i najsłabszy wzmacniacz Marantz PM-493 okazał się najlepszy, aż się zdziwiłem. Jednak wszystkie te moje to wzmacniacze stereo. Kwadrofonicznych na rynku jest bardzo mało.
    Przede wszystkim twój przyszły wzmacniacz musi grać spokojnie, żadnego hałasu, żadnej ostrości.

0
  • #5 23 Cze 2016 09:46
    alien90fr
    Poziom 25  

Amplituner kina do altusow się kompletnie nie nadaje. 4 kolumny raczej poosuja dźwięk i zresztą i tak żadnej kwadrofoni nie uzyskasz

0
  • Pomocny post
    #7 23 Cze 2016 15:21
    k52
    Poziom 32  

Dodatkowe głośniki zwyczajnie psują stereo, bo jak tu usiąść, żeby było dobrze ? Dodatkowo pomijając popsucie efektu stereo, każda z tych 4 kolumn gra sporo gorzej, niż ja jest normalnie 1 para, bo nie dostaje odpowiedniej ilości prądu. W tej Yamasze STEREO, a nie quadro, nie pojawia się nagle magicznie dodatkowy zasilacz dla drugiej pary kolumn.

0
  • Pomocny post
    #8 23 Cze 2016 16:57
    alien90fr
    Poziom 25  

Kwadrofonia to 4 kanały czyli musisz mieć wzmacniacz posiadający 4 oddzielne kanały oraz podać mu sygnał kwadrofoniczny.. Wątpię by udało Ci się znaleźć jakieś utwory lub cokolwiek nagrane w 4 kanałach. Ta yamaha ax-530 to zwykły wzmacniacz stereo i jak wiele wzmacniaczy ma wyjścia na dwie pary kolumn A i B. Podlaczajac 4 kolumny zostają one połączone szeregowo i moc wzmacniacza dzieli się wtedy na 4 kolumny bo impedancja wzrasta. Tak więc lepiej podłączyć 2 kolumny i mieć mocne stereo niż słabe stereo z 4 kolumn.

0
  • #9 23 Cze 2016 17:14
    MacRob23
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za pomoc i rozważne każda propozycje nie trudno ze nie zgodzić w pewnych kwestiach,Mam nadziej ze któryś z tych wzmacniacz choć trochę spełni moje oczekiwania.

0