Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowa instalacja telewizyjna wraz z modemem kablowym - prośba o radę

22 Cze 2016 16:12 918 2
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,
    przede mną remont i w związku z tym chciałbym uporządkować instalację kablową od dostawcy usług multimedialnych. Obecne ułożenie instalacji przedstawiam poniżej na prowizorycznym schemacie:
    Wiem, że takie rozmieszczenie jest błędne, ponieważ nie została zachowana zasada nierozdzielania sygnału "dane" między zwrotnicą multimedialną, a modemem. Nie jest to także oryginalny układ od dostawcy.

Chciałbym, aby instalacja była zamontowana poprawnie oraz zapewniała obsługę urządzeń wg poniższego schematu (czerwonym owalem zaznaczyłem miejsce, w którym moim zdaniem należy dokonać zmian):

- czy obecny TRIS 2002FIN z dwoma wyjściami nadaje się w ogóle do ułożenia takiej instalacji, a jeśli nie, to czy potrzebna jest trój-wyjściowa zwrotnica (dane, TV, TV)?
    - jeśli do prawidłowo ułożonej instalacji potrzebne byłyby dodatkowe elementy, to w jakie powinienem się zaopatrzyć?

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
  • Poziom 31  
    Witam, jeśli jest to instalacja kablowa od zewnętrznego dostawcy to przed majstrowaniem w niej, proponowałbym najpierw dowiedzieć się co "mi" wolno i przeczytał dokładnie umowę.
    Instalacja kablowa jest siecią złożoną a końcowy odbiorca jest jej integralną częścią. To nie instalacja indywidualna, gdzie można sobie do woli kombinować, ponieważ jest "moja".
    Do tego zazwyczaj dostawca dostarcza kilka mediów oprócz SAT/TV czyli internet, telefon.
    Zatem jest to tzw kanał zwrotny, gdzie łatwo o wprowadzenie zakłóceń, które mogą się przenieść dalej w sieć, mimo, że u nas jest ok. Wtedy wizyta pana technika murowana i na pewno nie będzie to miła rozmowa, może nawet coś więcej,..
  • Poziom 43  
    Między TRIS 2002FIN, a rozdzielaczem ECO LINE tym, gdzie ma telewizory (jeżeli to analog) wepnij filtr kanału zwrotnego, do nabycia za kilkanaście złotych.

To wszystko co należy tam zmienić.