Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XFX TS550W 120mm 80+ Bronze - Dźwięki z zasilacza

bogdanzieba 22 Jun 2016 20:47 1254 11
    bogdanzieba
    Level 29  
    Witam niedługo minie 2 lata odkąd zakupiłem zasilacz marki XFX TS550W 120mm 80+ Bronze, który współpracuje w takim zestawie:

1. płyta główna: Asus H97-PRO,
    2. procesor: Intel CORE I5 4690 3.5GHz, turbo 3,9GHZ,
    3. pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9,
    4. karta graficzna: Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost,
    5. dysk systemowy: SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm,
    6. dysk "magazyn": Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003),
    7. obudowa: Cooler Master Elite 430 czarna,
    8. napęd optyczny 1: Asus DRW-24B5ST,
    9. napęd optyczny 2: Asus DRW-24F1ST,
    10. system Windows 7 64 bit,
    11. chłodzenie procesora: CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226.

Ostatnio czyściłem zasilacz sprężonym powietrzem i po całej "operacji" stwierdziłem, ze zaczyna on "skwierczeć" i "cykać".

Nie jest to napewno wentylator w nim zamontowany. Nagrałem dźwięk tego "cykania" i zastanawiam się czy go oddawać na gwarancję do sklepu Morele.net, którą mam do początku sierpnia 2016 r.

Teraz na przykład "cykanie" ustało ale pewnie za jakiś czas się znowu pojawi. Myślicie, że warto reklamować produkt?
    humbel
    Level 26  
    Prześlij dźwięk tego cykania.
    Zajrzyj jeszcze przy wentylatorze czy przypadkiem pod wpływem sprężonego powietrza nie podniósł się jakiś kabel i nie ociera o wentylator.
    Jeżeli oddasz na gwarancje, to w najlepszym przypadku dostaniesz nowy zasilacz i nową gwarancję na niego, więc mimo wszystko warto spróbować.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Zatrzymywałem wentylator w zasilaczu a "cykanie" nie ustało. Czasem cykanie znika a czasem się pojawia. Pod obciążeniem jest bardziej słyszalne i jego natężenie się zwiększa.

Moderated By dt1:

Poprawiłem załączenie pliku, po co kombinować z jakimiś hostingami (wbrew 3.1.18 regulaminu), skoro można załączyć plik na Forum?

humbel
    Level 26  
    Upload można np. na mega.nz. Tak na marginesie bardzo polecam, 50gb na start za free...
    Powracając do tematu, mogą być to kondensatory po stronie pierwotnej (wyczytałem na innym forum).
    Mimo wszystko, bez otwarcia zasilacza raczej nic nie zdziałasz.
    Polecam jednak oddać na gwarancje mając na uwadze, że zaraz się kończy.
    Tylko żeby ci nie odrzucili wniosku na starcie. Powiedz, że zaczęło się to dziać "wczoraj" (tak, możliwe że mają politykę o gwarancji że usterkę należy zgłosić w ciagu tygodnia od jej zauważenia, ale jak widzisz łatwo to obejść :D) i opisz że dźwięk nasila się przy wzroście obciążenia.
    bogdanzieba
    Level 29  
    Pod warunkiem, że sklep Morele.net ją uzna, czy może jakoś im załączyć plik audio z nagranym "cykaniem"?
    bogdanzieba
    Level 29  
    Oddałem zasilacz XFX TS550W 120mm 80+ Bronze do sklepu Morele.net ze względu na wydobywające się z niego dźwięki: cykanie i skwierczenie, w różnym natężeniu w zależności od obciążenia.

Wiecie jakie jest rozstrzygnięcie?

"Serwis producenta nie stwierdził wskazanej usterki"

Ja takiego zasilacza nie przyjmę, bo dla mnie jest uszkodzony. Chciałem załączyć nagrany głos tego cykania i skierczenia ale nie ustosunkowali sie do tego.

Pewnie podłączyli zasilacz, bez obciążenia i zachowywał się dobrze.

Co radzicie?

Zgłoszenie reklamacyjne było następującej treści:
    "Chciałbym zgłosić reklamację zasilacza komputerowego marki XFX TS550W 120mm 80+ Bronze, który u was zakupiłem, ponieważ od kilku dni z przedmiotowego zasilacza dochodzi odgłos w postaci stukania (cykania, skwierczenia), który się nasila pod obciążeniem np. gdy się włączy jakąś grę. Natężenie stukania i cykania się zwiększa gdy komputer potrzebuje więcej mocy."
    bogdanzieba
    Level 29  
    Złożyłem odwołanie od rozstrzygnięcia reklamacyjnego, które uznało że towar jest sprawny. Do pisma załączyłem na płycie CD nagrane dźwięki "cykania i skwierczenia" dochodzące z zasilacza.
    Dziś dostałem odpowiedź, że uznano moje odwołanie i otrzymam zwrot pieniędzy za zakupiony zasilacz. Szczerze powiedziawszy to wolałbym otrzymać nowy zasilacz niż odbierać od nich pieniądze.

Zwrócą mi 220 zł, a nowy kosztuje w Morele.net 259 zł. Co radzicie, wziąć te pieniądze i kupić jakiś innej marki? Czy obstawać na wymianie na nowy sprzęt?
    humbel
    Level 26  
    Ta sama wersja twojego zasilacza widnieje pod zmienioną nazwą GREN. Nie wiem jaka jest różnica między XXB9.
    R1hab
    Level 25  
    bogdanzieba wrote:
    Wiecie jakie jest rozstrzygnięcie?

"Serwis producenta nie stwierdził wskazanej usterki"

XFX Core 450W oddawany jakieś 2 lata temu do serwisu przez Morele i takie samo rozstrzygnięcie.
    Już nie raz pisałem w innych postach że dla XFX to nie jest usterka i tego Ci nie naprawią.

Dobra wieść jest taką że te cykanie samo znika po jakimś czasie, po wypracowanych xxx godzinach. Zasilacz musi się tak jakby "dotrzeć"
    bogdanzieba
    Level 29  
    U mnie zasilacz działał normalnie przez ponad 3 lata i nagle wyskoczyło to "ćwierkanie", czasem ustawało i się pojawiało znowu. Więc chyba był "dotarty".

Ja miałem ten XFX TS550W 120mm 80+ Bronze i nie widzę, żeby była to wersja GREEN.