Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C5280 - Drukuje z paskami nawet na nowym tuszu

22 Cze 2016 20:49 849 5
  • Poziom 13  
    Niedawno musiałem wydrukować kilka stron. Drukarki używam dość często, dlatego też czarny tusz najzwyczajniej w świecie skończył się.
    Przy okazji ożywiania go (napełniłem i próbowałem wyrównywania) okazało się, że kolorowy również wygląda jakby miał się skończyć, natomiast drukarka i centrum obsługi pokazywało ok. 50% zawartości pojemnika.
    Niestety dopiero później zorientowałem się, że czarny tusz zszedł już poniżej poziomu zablokowania kartridża i nie da się go wskrzesić. Nabyłem więc nowy, oryginalnie zafoliowany. Włożyłem do drukarki i niestety nadal jest problem.
    Druki wychodzą w paski, zazwyczaj białe przy kolorach używanych bez mieszania. Również czarny tusz drukuje nie tak, jak na nowy przystało.
    Chcąc pozbyć się problemu wyczyściłem głowice (również w starym czarnym zanim kupiłem nowy), wyczyściłem wszystkie gumowe elementy oczyszczające głowice, wszystkie plastikowe mające z nimi styk, stary zdjęty tusz wyczyściłem/ewentualnie przesunąłem w dół kanalików (dużo go nie było), idąc za radą z innego tematu wyczyściłem enkodery (co bardziej pogorszyło jakość, niż poprawiło).
    Przywracałem ustawienia fabryczne drukarki przez menu serwisowe, wyrównywałem, czyściłem, stosowałem wszelkie sposoby zarówno z poziomu komputera, jak i drukarki.
    Problem nie minął. Załączam skany wydruków w kolejności chronologicznej (Obraz.jpg, następnie rosnące).

• Poziom 34  
    Moim zdaniem nadal masz problem z tuszami.
  • Poziom 31  
    Potwierdzam - problem sprowadza się do drożności dysz drukujących zarówno dla pojemnika kolorowego jak i czarnego ( w mniejszym stopniu ). Należy udrożnić dysze bądź wymienić pojemniki aby na wydruku nie było "paskowania".
  • Poziom 13  
    Drukowałem wczoraj zdjęcia i wyszły bez pasków, jakby nie było problemu.
    Tusz czarny był wymieniany i przed włożeniem był zapakowany w oryginalne - szczelne - opakowanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Patrząc teraz na niego i, na z pewnością oryginalny kolor, mam wrażenie, że dałem się zrobić w jajo mimo oryginalnie wyglądającego pudełka i folii.
    HP C5280 - Drukuje z paskami nawet na nowym tuszu