Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C5280 - Drukuje z paskami nawet na nowym tuszu

22 Cze 2016 20:49 849 5
 • Poziom 13  
  Niedawno musiałem wydrukować kilka stron. Drukarki używam dość często, dlatego też czarny tusz najzwyczajniej w świecie skończył się.
  Przy okazji ożywiania go (napełniłem i próbowałem wyrównywania) okazało się, że kolorowy również wygląda jakby miał się skończyć, natomiast drukarka i centrum obsługi pokazywało ok. 50% zawartości pojemnika.
  Niestety dopiero później zorientowałem się, że czarny tusz zszedł już poniżej poziomu zablokowania kartridża i nie da się go wskrzesić. Nabyłem więc nowy, oryginalnie zafoliowany. Włożyłem do drukarki i niestety nadal jest problem.
  Druki wychodzą w paski, zazwyczaj białe przy kolorach używanych bez mieszania. Również czarny tusz drukuje nie tak, jak na nowy przystało.
  Chcąc pozbyć się problemu wyczyściłem głowice (również w starym czarnym zanim kupiłem nowy), wyczyściłem wszystkie gumowe elementy oczyszczające głowice, wszystkie plastikowe mające z nimi styk, stary zdjęty tusz wyczyściłem/ewentualnie przesunąłem w dół kanalików (dużo go nie było), idąc za radą z innego tematu wyczyściłem enkodery (co bardziej pogorszyło jakość, niż poprawiło).
  Przywracałem ustawienia fabryczne drukarki przez menu serwisowe, wyrównywałem, czyściłem, stosowałem wszelkie sposoby zarówno z poziomu komputera, jak i drukarki.
  Problem nie minął. Załączam skany wydruków w kolejności chronologicznej (Obraz.jpg, następnie rosnące).

 • Poziom 34  
  Moim zdaniem nadal masz problem z tuszami.
 • Poziom 31  
  Potwierdzam - problem sprowadza się do drożności dysz drukujących zarówno dla pojemnika kolorowego jak i czarnego ( w mniejszym stopniu ). Należy udrożnić dysze bądź wymienić pojemniki aby na wydruku nie było "paskowania".
 • Poziom 13  
  Drukowałem wczoraj zdjęcia i wyszły bez pasków, jakby nie było problemu.
  Tusz czarny był wymieniany i przed włożeniem był zapakowany w oryginalne - szczelne - opakowanie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Patrząc teraz na niego i, na z pewnością oryginalny kolor, mam wrażenie, że dałem się zrobić w jajo mimo oryginalnie wyglądającego pudełka i folii.
  HP C5280 - Drukuje z paskami nawet na nowym tuszu