Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 43LH570V vs LG 42LF652V lub inne

Viktoriusss 22 Cze 2016 21:17 3414 11
  • #1 22 Cze 2016 21:17
    Viktoriusss
    Poziom 3  

Cześć i czołem.
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze TV. Z racji młodego wieku jest to mój pierwszy zakup telewizora. Obszedłem już 4 sieciówki i w każdej proponują co innego. Z tego co zauważyłem to 652V jest tu bardzo polecany i stawiany na równi z UE40H6400.

W Media Markt okropnie promowany jest SAMSUNG UE40J6200. Dobrze się na niego patrzyło, ale ciekawy jestem czy LG 42LF652V będzie lepszy ? Z tego co widzę to LG ma większą wartość w rubryce "Technologia wyświetlania", ale różne firmy to różne systemy i nie wiem czy warto to porównywać. Niestety nie było możliwości porównać tych dwóch modeli w sklepie.

3D z początku wydawał się zbędnym bajerem, ale po wypróbowaniu go w LG stwierdzam że to całkiem fajny efekt. Oczywiście to nie IMAX ale miła odmienność. Nie jest to absolutna konieczność.

Co polecacie ? Czy są jakieś alternatywy ? Czy warto czekać na jakieś premiery ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słabe słońce,padające na telewizor.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? matrycę led, odbiornik dvb najlepiej T2, ponieważ ma to być jednostka na lata, min 100Hz, smart (niekoniecznie)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? ps4 przez hdmi, kablówka UPC, USB (filmy)
    10 .Jakie urządzenia? ps4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? gry ps4, sporty motorowe, filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
    16. Preferencje co do marki? te,produkujące dobre matryce: z opinii w internecie Samsung, LG, Sony (Sharp, Panasonic, Thomson odpada)
    17. Preferencje co do wielkości?40-43'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności obrazu, słabe odwzorowanie kolorów
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 2k PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie jest to absolutna konieczność

• Pomocny post
    #2 23 Cze 2016 08:43
    MaXeN84
    Poziom 15  

Wszystkie 3 modele godne polecania, wszystkie na 100Hz matrycach. 40H6400 to już nieco starszy model z 2014r., a 40J6200 z 2015r. z nowszym systemem. 40H6400 niektóre egzemplarze miały problemy z kurzem na matrycy, ale to może być sprawa losowa danego egzemplarza, może nawet partii. 40H6400 ma dodatkowy pilot z żyroskopem, 3D oraz 2 pary okularów aktywnych w zestawie. W dodatku to najpopularniejszy TV ze wszystkich firm od 2 lat, stąd nieprzerwana jego oferta od 2014r. 40J6200 jest nowszy, ale uboższy, bez 3D, ale można podpiąć klawiaturę bezprzewodową z touchpadem. Samsungi są na matrycy VA, więc idealne do oglądania na wprost, a LG na IPS-ie, więc także z kątów (3D pasywne).
    LG wykonany porządnie - metalowa podstawa i nawet cała obudowa (także tył TV).
    Ja stawiam znak równości między tymi modelami, więc nie łatwy orzech do zgryzienia, ale wybrałeś najlepsze modele.

Jak w temacie 43LH570 odpuść, bo choć nowszy (2016r.) to gorszy, bo ma słabszą 50Hz/60Hz matrycę:
    http://www.displayspecifications.com/en/model/f03d537
    Z tych 2 zdecydowanie 42LF652.

PS. Jeszcze jest 40J6300, który jest modelem zakrzywionym o ile to by Ci odpowiadało.

• Pomocny post
    #3 23 Cze 2016 10:59
    Kamuczyk
    Poziom 2  

miałem 2 telewizory LG, w jednym jest cały czas problem z dźwiękiem, a w drugim z obrazem. Kolejny telewizor chyba będzie samsunga

• #4 23 Cze 2016 13:35
    Viktoriusss
    Poziom 3  

Zakrzywiony ekran całkowicie odpada ponieważ nie widzę żadnych pozytywnych walorów takiej opcji. Wad podejrzewam tez nie ma oprócz ceny.

Miedzy Samusungiem a LG jest różnica ceny około 200zl na korzyść LG. Chyba zdecyduje sie właśnie na ten model.

Dzięki !

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Niespodziewany zwrot aukcji. Wszedłem do Carefoura i z ciekawości zahaczyłem o dział RTV. Samsung h6400 40' mieli za 1619zl w promocji -22%. 15minut i już niosłem go do mieszkania:).

Jakby ktoś był zainteresowany to sklep w galerii Czyzyny Kraków. Niestety była to ostatnia sztuka i niestety z wystawy. Ale na inne TV tez były fajne rabaty.

• #5 23 Cze 2016 16:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 23 Cze 2016 16:33
    Viktoriusss
    Poziom 3  

Miałem ten luksus ze telewizor już przez pare miesięcy był ekspozycją i pracował w zatłoczonym miejscu jakim jest centrum handlowe. Wiem ze jest tam wspaniały system wentylacji ale skoro przez te pare miesięcy nic mu sie nie działo to może u mnie w mieszkaniu tez wykaże sie szczelnością :)

Nie ma co sie zniechęcać jakimś odsetkiem negatywnych opinii. Będzie dobrze :)

• #8 23 Cze 2016 22:28
    MaXeN84
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:

Jak się pojawi kurz w środku matrycy i plamy to nawet jak zapłacisz 500 zł będziesz się wkurzać.

LOCO Ty tak na serio czy teraz żartujesz?
    Jakbyś dorwał 40H6400 za 500 zł to byś nie brał i nie był zadowolony?
    Jakby Twoje Philipsy były po 500zł to bym brał i wywalał po gwarancji i następny i następny...

Viktoriusss napisał:
    Miałem ten luksus ze telewizor już przez pare miesięcy był ekspozycją i pracował w zatłoczonym miejscu jakim jest centrum handlowe. Wiem ze jest tam wspaniały system wentylacji ale skoro przez te pare miesięcy nic mu sie nie działo to może u mnie w mieszkaniu tez wykaże sie szczelnością :)

Nie ma co sie zniechęcać jakimś odsetkiem negatywnych opinii. Będzie dobrze :)

I to jest prawidłowe podejście. W końcu żaden TV to nie jest sprzęt do końca życia. Padnie to człowiek kupi kolejny, ale póki co życzę rewelacyjnych wrażeń. A jak znajdziesz czas i ochotę to napisz nam czy warto, bo LOCO je wszystkim odradza ;)

• #9 23 Cze 2016 22:47
    Viktoriusss
    Poziom 3  

Zanim otworzyłem temat to trochę poczytałem elektrodę i LOCO to raczej bujna postać tutaj. Przynajmniej w dziale RTV. Nie trudno zgadnąć że to handlarz, więc na jego opinię raczej patrzyłbym z przymrużeniem oka :) Oczywiście bez obrazy.

• #10 24 Cze 2016 01:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 24 Cze 2016 02:10
    MaXeN84
    Poziom 15  

Nie strasz, nie strasz... Twoje Philipsy z Androidami nie lepsze ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME