Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X550LB - Fabrycznie wgrany windows a instalacja nowego

23 Cze 2016 01:47 621 5
  • Poziom 4  
    Cześć :)

W moim laptopie posiadam fabrycznie wgrany windows 8, złożyło się jednak tak, że partycja recovery nie jest już sprawna. W związku z tym chciałbym zapytać czy jeśli kupię nową wersję OEM windowsa 8, to czy instalacja przebiegnie bez problemu? Czy jednak fabryczny windows nie pozwoli na instalacje nowego lub wydarzy się cokolwiek nieoczekiwanego? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)
  • Poziom 30  
    Nie musisz kupować poszukaj programu "mediacreationtol" i ściągnij z serwerów Microsoft tylko patrz jaki miałeś by innego nie ściągnąć, instalacja bezproblemowa, bios uefi o klucz nie będzie pytać ale dla bezpieczeństwa odczytaj jaki jest znajdziesz w internecie jak.

No i jedyny mankament to jak za dawnych czasów ręczna instalacja sterowników i programów wszystko dostaniesz na w stronie asusa.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za pomoc, na pewno skorzystam ;) Muszę się jednak jeszcze dopytać, ponieważ nurtują mnie pytania. Dzwoniąc do Microsoftu, obsługa powiedziała, że z wgranym fabrycznie windowsem instalka z ich strony nie zadziała, to jak to w końcu jest? I drugie pytanie: Załóżmy natomiast, że kupię nowego Win 8 OEM, czy będę zmuszony ręcznie instalować wszystkie sterowniki? No i czy w ogóle instalacja przebiegnie bez problemu. Pytam o to ponownie, ponieważ nie dostałem jasnej odpowiedzi :)
  • Poziom 30  
    Kupisz czy ściągniesz to ten sam system to systemy gołe bez sterowników wiec musisz sterowniki ręcznie. Nie wiem o co chodzi z tym pytaniem " Dzwoniąc do Microsoftu, obsługa powiedziała, że z wgranym fabrycznie windowsem instalka z ich strony nie zadziała"

Jedynie co bo już nie pamiętam i reki nie dam uciąć będziesz miał problem z botowaniem to już nie działa tradycyjnie jak dawniej że wystarczyło wskazać pierwszy napęd optyczny. Ja w K56C musiałem wejść do biosu i tam jest opcja BOOT UEFI/CMS trzeba ustawić odpowiednio wtedy dopiero zastartuje z płyty DVD lub pamięci przenośnej.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Vamos9 napisał:
    Dzwoniąc do Microsoftu, obsługa powiedziała, że z wgranym fabrycznie windowsem instalka z ich strony nie zadziała,

Nigdy się nie spotkałem, żeby nie zadziałało. Już raz zapłaciłeś za system i kupiłeś licencję, nie musisz tego kroku powtarzać.
    Vamos9 napisał:
    Załóżmy natomiast, że kupię nowego Win 8 OEM, czy będę zmuszony ręcznie instalować wszystkie sterowniki?

Kupisz czy ściągniesz, w każdym przypadku musisz wrzucić komplet sterowników.
    Vamos9 napisał:
    No i czy w ogóle instalacja przebiegnie bez problemu.

Teoretycznie tak, w praktyce przekonasz się sam, ciężko przewidzieć co i jak zrobisz.