Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 x VGA na 3 razy ekran - jak przesłać na odległość

WRadek 23 Cze 2016 10:08 237 7
  • #1 23 Cze 2016 10:08
    WRadek
    Poziom 20  

Dzień dobry,
    Nie wiem, czy we właściwym miejscu (w razie czego proszę o przeniesienie).

Sprawa wygląda następująco:
    Mam 3 rejestratory z kamer analogowych. Każdy rejestrator daje obraz na monitor komputerowy po kablu VGA. I teraz trzeba to wszytsko przenieść w inne miejsce, bo jest remont.
    Rejestratory zostają, ale podgląd na kamery musi być w innym miejscu.

Jak na odległość (po jakim kablu, w jaki sposób) przenieść te trzy monitory? Odległość około 70 m.

Myślałem już nawet, żeby zaproponować: konwersję sygnału VGA na analogowy sygnał TV a potem przekonwertować do sygnału TV i puścić to jednym kablem a potem wyświetlać na 3 odbiornikach TV. Ale to już trochę drogo wychodzi. Tym bardziej, że nie mam telewizorów :)

Może macie jakieś inne pomysły? Jak coś takiego zrobić?

• #2 23 Cze 2016 10:24
    eurotips
    Poziom 33  

Jak dasz rady dobrać się do sygnału analogowego z kamer to obraz prześlesz zwykłym kablem koncentrycznym, rejestratory przenosisz razem z monitorami.
    Wszystko zależy od tego jaki sygnał wchodzi z kamer do rejestratorów.

• Pomocny post
    #4 23 Cze 2016 12:07
    adam_es
    Poziom 26  

Czy rejestratory nie mają RJ45 (LAN)? Może da się zrobić podgląd przez sieć?

• #5 23 Cze 2016 12:41
    WRadek
    Poziom 20  

jdubowski: dziękuje za pomysł. Już przekazałem go dalej. Będziemy testować.
    adam_es: dziękuję za zwrócenie uwagi. O tym nie pomyślałem. Komputer jakiś znajdę.

Kolego eurotips: rozwiń myśl. Bo końce kabli (BNC) z kamer do rejestratora będę miał w rękach, ale nie wiem jak je wpuścić w jeden BNC, żeby potem odtworzyć?

• #6 23 Cze 2016 13:00
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

WRadek napisał:
    Bo końce kabli (BNC) z kamer do rejestratora będę miał w rękach, ale nie wiem jak je wpuścić w jeden BNC, żeby potem odtworzyć?

W jeden BNC nie za bardzo, ale sygnał z BNC daje się przetransformować balunem za kilka zł na parę symetryczną, i standardowym kablem UTP cat.5 prześlesz sygnal z 4 kamer.

• Pomocny post
    #7 23 Cze 2016 13:43
    eurotips
    Poziom 33  

WRadek napisał:

Kolego eurotips: rozwiń myśl. Bo końce kabli (BNC) z kamer do rejestratora będę miał w rękach, ale nie wiem jak je wpuścić w jeden BNC, żeby potem odtworzyć?

Analogowy sygnał wideo wymaga osobnej pary przewodów dla każdej kamery,
    kolega podpowiada wpuścić to konwerterem w skrętkę UTP, pewniejszy byłby kabel koncentryczny a właściwie 3 kable pociągnięte równolegle jeśli w pobliżu są urządzenia zakłócające transmisję.

• #8 23 Cze 2016 17:16
    WRadek
    Poziom 20  

Poczekaj, czyli tak:
    Mam 24 kamery analogowe. Czyli teoretycznie potrzebowałbym 6 skrętek? 4 pary w skrętce, 24/4=6. I zwykły balun (czyli taki dopasowywacz impedancji jak rozumiem)?

Taka kolejność: kamera - balun - skrętka - balun - rejestrator?

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

Dziękuję kolegom za pomoc. To miłe, że ktoś podsuwa pomysły.
    Najtańszym rozwiązaniem okazało się przekazanie sygnałów analogowych z kamer do rejestratorów za pomocą skrętki komputerowej i takich transformatorów (balunów):
    Link
    Test wypadł wystarczająco dobrze a skrętki już były położone.
    Dziękuję jeszcze raz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME