Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NAD 3100+końcówka mocy - brak sygnału na kolumny.

tomek4446 23 Jun 2016 10:40 1296 2
 • #1
  tomek4446
  Level 9  
  Witam.
  Od wczoraj jestem posiadaczem wzmacniacza NAD 3100, chciałem dodatkowo podłączyć końcówkę mocy ( BC acoustique ex-502 )by móc mieć bi amping.
  Do wzmacniacza podłączony jest gramofon ( Telefunken S500) oraz CD (Yamaha S700). Jedną parę kabli kolumnowych podłączyłem do wzmacniacza, drugą do końcówki mocy. Podłączenie do kolumn ( Dynavoice definitione df-8) poziome, wzmacniacz zasila niskotonowe, końcówka średnie i wysokie. Wyjąłem zwory z wejścia MAIN IN i wyjścia PRE OUT. Interkonektem połączyłem wzmacniacz z końcówką przez wyjście PRE OUT. Wydawało mi się, iż wszystko robię "książkowo". A teraz efekt, sygnał na głośniki poszedł tylko z końcówki mocy, czyli zagrały głośniki niskotonowe, przedwzmacniacz w NAD-ie działał normalnie, ale sekcja końcówki była jakby wyłączona.
  Proszę o pomoc czy nastąpiła jakaś usterka, czy też coś źle podłączyłem.
  Nadmienię, że po odłączeniu końcówki mocy, wzmacniacz działa normalnie.
 • #3
  tomek4446
  Level 9  
  Ok, chyba zrozumiałem, gdy rozpiąłem zwory między PRE OUT a MAIN IN, rozłączyłem we wzmacniaczu końcówkę mocy od przedwzmacniacza, więc sygnał z gramofonu był skierowany przez wyjście PRE OUT do zewnętrznej końcówki mocy.
  Jeżeli się mylę to proszę o korektę.
  A teraz opiszę co było moim docelowym zamierzeniem i z tego co czytałem już na forum, nie będę oryginalny tj. dobre stereo i KD. Na razie jest tak:
  - AV ( Yamaha rx-A3030) PRE OUT FRONT ---- wzmacniacz stereo pod TUNER
  - gramofon -------- wzmacniacz stereo PHONO
  - CD ------------ wzmacniacz stereo CD
  Nie chcę podłączać AV pod wejście MAIN IN, ze względu na jakość dźwięku z PRE OUT Yamahy a nie znam jak na razie innego rozwiązania by w pełni korzystać ze wzmacniacza stereo i nie musieć podpinać gramofonu i CD do amplitunera kina.
  Mam pytanie, jak mógłbym wykorzystać wspomnianą już końcówkę stereo (bc acoustique ex-502) w zestawie KD, wzmacniacz stereo.
  I jeszcze jedno jak podłączyć kolumny ( fronty) w bi ampingu dysponując AV KD, wzmacniaczem stereo i końcówką mocy?

  -

  Dodano po 8 [minuty]:

  I jeszcze jedno, w jaki sposób wg. tego schematu podłączono kolumny bo jak już pisałem mnie się nie udało.
  Proszę o pomoc.