Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sygnał idzie po kablach z kamery cyfrowej cctv do rejestratora

kengi85 23 Cze 2016 16:15 813 7
  • #1 23 Cze 2016 16:15
    kengi85
    Poziom 6  

Witam.
    Chcę wykorzystać stare i nowe kamerki usb do monitoringu.
    Rejestrator cctv jest przystosowany do sygnałów analogowych i cyfrowych.
    Rozumiem więc że normalna cyfrowa kamera cctv nadaje po utp sygnał cyfrowy tylko w jakim standardzie?
    Jakie napięcie jest tu logiczną 1 a jakie 0?

Dodano po 10 [minuty]:

Odpowiedni konwerter poziomów logicznych załatwił by tu sprawę oczywiście z własnym zasilaniem. Tak więc potrzebuję konwerter usb do ''x''
    Gdzie x jest sygnałem transmitowanym przez standardową kamerę cctv 3.0mpx

0 7
  • Napad.pl
  • #2 23 Cze 2016 17:55
    kuuczoo
    Poziom 26  

Śmiech na sali...

Zapomnij o temacie podpinania kamerek usb do rejestratora IP... Swoją drogą wyobraźnię kolega ma sporą...

2
  • Napad.pl
  • #3 23 Cze 2016 18:23
    kengi85
    Poziom 6  

Takie odpowiedzi typu nieda się to proszę sobie darować.
    W elektronice i programowaniu wszystko się da zrobić, mimo że niektóre żeczy wymagają sporej wiedzy a inne mogą być nieopłacalne. Nie pisałem też nic o rejestratorze ip.
    Nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytanie co jest na kablu utp wpiętym do przemysłowej kamery cyfrowej.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Cze 2016 18:27
    pasterzppp
    Poziom 9  

Są różne kamery cyfrowe, transmitujące po koncentryku AHD, HD-TVI oraz po skrętce. Po skrętce idą normalne protokoły sieciowe UDP, IP, TCP i inne. Jak to w sieci bywa.

0
  • #5 23 Cze 2016 19:12
    kengi85
    Poziom 6  

Wygląda więc na to że mam dwie ścieżki do wyboru czyli wpiąć się przed kontroler usb w kamerce i przy odrobinie szczęścia przy starszych kamerkach mam szansę że będzie to sygnał telewizyjny lub też jeżeli to nie zadziała również przed kuntrolerem usb wpiąć mikroprocesor przez i2c i podłączyć shield sieciowy do arduino ewentualne jak niepodoła to jajkiś lepszy układ wstawić.
    Dużo zabawy szukania i czytania ale jak się uda to jaka będzie satysfakcja

0
  • #6 23 Cze 2016 19:24
    sosarek

Poziom 43  

pasterzppp napisał:
    transmitujące po koncentryku AHD, HD-TVI

Po UTP po zastosowaniu transformatorów wideo także transmitują - ale analogowy sygnał wideo.
    pasterzppp napisał:
    Po skrętce idą normalne protokoły sieciowe UDP, IP, TCP i inne.

Patrz, a ja na skrętce podpinam CVI, AHD, TVI (patrz zdanie wyżej).
    kengi85 napisał:
    nowe kamerki usb do monitoringu

Jak rejestrator ma to obsłużyć? Napiszesz mu sterownik do kamer pod Linuksa - nawet jeśli jak go wgrasz i wymusisz wyświetlanie obrazu? Nie ma takiej opcji, zresztą temat był już kilkukrotnie poruszany na Forum.
    kengi85 napisał:
    Rejestrator cctv jest przystosowany do sygnałów analogowych i cyfrowych.

Marka i model?

0
  • #7 23 Cze 2016 20:21
    kengi85
    Poziom 6  

Rejestrator to 16 kanałowy BCS HCVR
    Ale faktycznie wgranie sterownika jest kolejnym dość problematycznym przedsiewzieciem
    Chyba jednak użyje komputera ale w tym wypadku kamerka usb pozostanie kamerką usb za to aby zwiększyć zasięg kabla puszczę to po rs422 z konwerterami z/na usb na obu końcach kabla i będzie mniej zabawy a zasięg do 1200m z prędkością 100Mb/s

0
  • #8 24 Cze 2016 14:39
    kuuczoo
    Poziom 26  

Teraz znów trochę wyobraźnia kolegę poniosła...
    RS422 to przy super konwerterach jakieś 200kb/s... I to by było na tyle.
    Pomijam fakt że koszt pary takich konwerterów to jest jedna nowa kamera analogowa (albo i więcej, na alledrogo kamery są już po 20 zł)...

0