Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIFI, promieniowanie elektromagnetyczne

osomaniak 23 Cze 2016 19:01 864 6
  • #1 23 Cze 2016 19:01
    osomaniak
    Poziom 12  

Witam.

Operator ma rozprowadzone światłowody po mieście i świadczy Internet w technologii FTTH. Niestety do mojego domu nie mogą doprowadzić takiego łącza. Jest otoczone terenem prywatnym, właściciel nie wyraża zgody na na żadne podkopy... Zaproponowali mi że puszczą do mnie sygnał radiowy dzięki antenie Ubiquiti airFiber 5Ghz, do tej anteny mają doprowadzony światłowód. Odległość od ich anteny do tej jaką chcę założyć na moim dachu (RouterBOARD Light Head Grid LHG5) to jakieś 150m.

1) Piszę to ponieważ zastanawiam się czy w to wejść. Cena identyczna jak w przypadku bezpośredniego łącza światłowodowego.
    2) Ping do bramy niby tylko 1-2ms większy niż na FTTH.
    3) No i ta antena na moim dachu... Pokój dzienny mam na poddaszu, a na dachu na maszcie 2 metrowym będzie ich antena. Jakieś promieniowanie elektromagnetycznie będzie generować ta antena? Mam bliskiego kumpla który jest wrażliwy na takie rzeczy. Płyta Indukcyjna, bliska obecność przy routerze WIFI sprawia że aparat słuchowy zaczyna mu piszczeć. Niestety to nie placebo...

0 6
  • #2 23 Cze 2016 19:10
    Szczota6
    Poziom 16  

Tym sie nie martw.
    Ja mam na dachu airfibera 24.
    Airfibera na 5Ghz Ci nie zamontuja bo sie nie oplaca.
    Jesli na bazie maja po szkle albo fiberem dostarczony net to bedzie wszystko ok

0
  • #3 23 Cze 2016 21:34
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

osomaniak napisał:
    Witam.

Operator ma rozprowadzone światłowody po mieście i świadczy Internet w technologii FTTH. Niestety do mojego domu nie mogą doprowadzić takiego łącza. Jest otoczone terenem prywatnym, właściciel nie wyraża zgody na na żadne podkopy... Zaproponowali mi że puszczą do mnie sygnał radiowy dzięki antenie Ubiquiti airFiber 5Ghz, do tej anteny mają doprowadzony światłowód. Odległość od ich anteny do tej jaką chcę założyć na moim dachu (RouterBOARD Light Head Grid LHG5) to jakieś 150m.

1) Piszę to ponieważ zastanawiam się czy w to wejść. Cena identyczna jak w przypadku bezpośredniego łącza światłowodowego.
    2) Ping do bramy niby tylko 1-2ms większy niż na FTTH.
    3) No i ta antena na moim dachu... Pokój dzienny mam na poddaszu, a na dachu na maszcie 2 metrowym będzie ich antena. Jakieś promieniowanie elektromagnetycznie będzie generować ta antena? Mam bliskiego kumpla który jest wrażliwy na takie rzeczy. Płyta Indukcyjna, bliska obecność przy routerze WIFI sprawia że aparat słuchowy zaczyna mu piszczeć. Niestety to nie placebo...

To nie kumpel jest wrazliwy tylko jego aparat jest wrazliwy.
    To bedzie zwykle wifi. Do tego na zewnatrz budynku wiec sciany/dach swoje wytlumia. Niczym sie to nie bedzie roznic od routera wifi w domu, biurze czy kafejce. Ba przy 150m to moze dzialac na znikomych mocach. dookola masz anteny komorkowe, duzo anten, radary pogodowe, radiolinie mikrofalowe, gpsy, tv saty itd itp. Jak Ci do ma zrobic krzywde to i tak zrobi.

W terenach o rzadkiej zabudowie dostawcy wylacznue po wifi robia sieci.

0
  • #4 17 Lut 2017 13:13
    teko-2008
    Poziom 11  

Antena wifi na twoim dachu nie powinna zagrażać zdrowiu. Szybciej możemy sobie co nieco ugotować trzymając mobilny router wifi w kieszenie spodni :-)

Link

0
  • #5 18 Lut 2017 10:45
    pitron
    Poziom 18  

Podobno 2% populacji jest wrażliwe na promieniowanie elektromagnetyczne, nawet założyli jakieś stowarzyszenie...

0
  • #6 18 Lut 2017 15:46
    Adamcyn
    Poziom 34  

Żadne opublikowane dotychczas badania, tak laboratoryjne,
    jak i o charakterze epidemiologicznym, nie
    przyniosły jednoznacznych rozstrzygnięć co do przyczynowego
    związku między ekspozycją na PEM a obserwowaną,
    na podstawie samooceny stanu zdrowia,
    nadwrażliwością na te pola.

0
  • #7 08 Mar 2017 12:36
    teko-2008
    Poziom 11  

Niektórzy bardziej ostrożni zakładają rolety na okna aby się chronić przed promieniowaniem 5000mV/m z sąsiadującej stacji bazowej GSM, a w tym samym czasie niepozorna mysz podczas pracy przy komputerze potrafi im wygenerować pole elektryczne na poziomie 2500mV/m.

Link

0