Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Open Ofice, arkusz kalkulacyjn - Proszę o pomoc w opanowaniu arkusza OO

elele 23 Cze 2016 19:38 306 2
  • #1 23 Cze 2016 19:38
    elele
    Poziom 17  

Witam.

Pomimo że w " poprzednim życiu " robiłem to samodzielnie to obecnie nie mogę sobie dać rady. Chyba szare komórki nie chcą już pracowac, a pomoc OO jak dla mnie to jakieś nieporozumienie.. Od rana przeglądam tematy na Elektrodzie, aż wreszcie zdecydowałem się poprosić o pomoc. Sprawa jest prosta. Objaśnię ja na przykładzie magazynu elementów złącznych. Są w magazynie elementy złączne w postaci śrub, wkrętow, szpilek nitów itp. jakieś 100000 pozycji. Żeby nie zaciemniać sprawy poprzestanę na tych 4 rodzajach. W pierwszym arkuszu należy wybrać czego się szuka. np. śruby. Po kliknięciu na śruby ma użytkownika przenieść do następnego arkusza gdzie będą następne pola wyboru. z gwintem metrycznym, z gwintem calowym, inne. Załóżmy że potrzebne są z gwintem metrycznym, klikamy na metryczny i przenosi do następnego arkusza gdzie są podane wszystkie średnice gwintów np. od 1,6 aż do 48 mm. Itd. itp. Jak to zrobić ? Najlepsze jest że jak napisałem na początku, miałem już kiedyś w ten sposób samodzielnie zrobiony magazyn a dziś ani ani. Proszę o pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2016 23:08
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Menu>wstaw>hiperłącze>dokument>cel w dokumencie

Będzie chyba najprościej...

0
  • #3 24 Cze 2016 19:05
    elele
    Poziom 17  

Zgadza się. Raz ( jeden ) udało mi się to zrobić, ale nie pytajcie mnie w jaki sposób. Nie wiem. ale mam nadzieję że za którymś razem uda mi się ta sztuczka ponownie.
    Sprawa jest o tyle trudniejsza że chcę aby przenosiło mnie w określone miejsce. Do konkretnej komórki. W jednym arkuszu ma to być np. C7 a w innym H14, itp. Najbardziej czasochłonną metodą w końcu to opanuję. Miałem nadzieję że ktoś kto w tym " siedzi" tak na serio podrzuci mi gotowca jak to zrobić. Tymczasem dziękuję za chęć pomocy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo