Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

viessmann/vitola 111 - Instalacja kotła olejowego do obiegu grawitacyjnego

roj74 23 Cze 2016 23:13 1305 8
  • #1 23 Cze 2016 23:13
    roj74
    Poziom 6  

Witam! Potrzebuję rady w kwestii podłączenia kotła olejowego firmy Viessmann Vitola 111 do istniejącej instalacji grawitacyjnej z kotłem na paliwo stałe. Instalacja jest stara więc jest jaka jest. Celem jest :
    1. Podłączenie olejaka jako odrębnej jednostki grzewczej i podgrzewającej wodę użytkową (kocioł z zasobnikiem) z odcięciami od starego kotła (chodzi o to ,że gdy pracuje olejowy woda z powrotu nie chłodziła się przepływając przez kocioł węglowy)
    2. To nie ma być hybryda tylko dwa kotły w oddzielnych systemach z odcięciami. Jak pracuje węglowy z bojlerem odcięty jest olejowy i odwrotnie. Jak pracuje olejowy z własnym bojlerem nie pracuje węglowy (jest odcięty).
    3. Jak wciąć się do zasilania i powrotu istniejącej instalacji co
    4. Jak rozwiązać podłączenie wody użytkowej
    5. Co to jest na schemacie króciec cyrkulacyjny 1.? - Przerobiłem temat cyrkulacji i w moim przypadku nie mam możliwości jej wykonać, więc czy mogę w bojlerze zaślepić ten króciec?
    Dołączam schemat istniejącej instalacji i schemat kotła który chcę podłączyć.
    Pozdrawiam
    viessmann/vitola 111 - Instalacja kotła olejowego do obiegu grawitacyjnego viessmann/vitola 111 - Instalacja kotła olejowego do obiegu grawitacyjnego

Dodano po 1 [minuty]:

1.Czy takie podłączenie będzie O.K.
    2.Czy zawory 1. i 2. warto wstawiać ?
    3. Czy mogę zaślepić cyrkulację?

viessmann/vitola 111 - Instalacja kotła olejowego do obiegu grawitacyjnego

• #2 26 Cze 2016 15:18
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Mysle ze moze byc ok.
    Oczywiscie zamontuj zawory bezpieczenstwa i automatyke przelaczajaca

• #3 26 Cze 2016 20:37
    roj74
    Poziom 6  

Jaką automatykę odcinającą? Co masz na myśli? Zawory bezpieczeństwa i naczynia przeponowe będą na powrocie do kotła i na zimnej wodzie. Zawory odcinające powrót starego kotła będą o rozmiarze 1,1/4cala. Posiadam jeszcze w tej Vitoli króciec oznaczony jako A na schemacie i tam też jest zawór bezpieczeństwa, manometr i odpowietrzenie i nie wiem czy ty nie jest właśnie na zasilaniu zimnej wody? Nie chcę się powtarzać z zabezpieczeniami. Może ktoś wie?

• #4 26 Cze 2016 21:55
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Zawory elektryczne i sterownik, jak wlaczasz olejowy to automatycznie przelacza zawory

• #5 26 Cze 2016 23:46
    roj74
    Poziom 6  

O.K. ale to zbędny wydatek. Jak ceny oleju nie oszaleją mam zamiar używać tylko olejowego.

• #7 04 Lip 2016 21:34
    paltolicho
    Poziom 16  

Kocioł olejowy na samej grawitacji Ci nie pójdzie, na schematach są liczne błędy, zawory po drodze między kotłem, a naczyniem niedopuszczalne.

• #8 23 Maj 2017 00:27
    roj74
    Poziom 6  

Wszystko hula. Dziękuję za pomoc. Zawory zostały bo rozdzielają dwie oddzielne instalacje.

• #9 23 Maj 2017 09:27
    gersik
    Poziom 30  

Jeśli instalacja jest taka jak na schemacie to nie jest poprawnie wykonana, a że wszystko jak to określiłeś " hula" to nie zwalnia z odpowiedzialności w razie "W". Od wykonawcy weź fakturę to będziesz kryty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME