Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie ładowarek z laptopa/drukarki

24 Cze 2016 01:12 519 10
  • Poziom 5  
    Witam, chciałbym połączyć 2 ładowarki, jedną 12 v 0,75 A i 5V ~5A, ponieważ chcę zrobić małą pompę wodną z silnika od starej suszarki która jest 18 Voltowa, i chciałbym się spytać czy jest możliwe połączenie tych 2 ładowarek tak aby zasilić jak najlepiej ten silnik, jeżeli nie to co da większą moc silnika by przy oporze wody dobrze pompował wodę?
  • Poziom 5  
    A która ładowarka bardziej będzie pasowała?
  • Poziom 5  
    Napisałem że jest 18V ale nie ma żadnych innych danych, znaczy są ale zmazane bo jest to silnik ze starej suszarki
  • Admin grupy audio
    Też nie każdy od laptopa, bo są 15V, a są i 22V.
    Dopóki nie wiadomo o silniku więcej niż tylko to że jest 18V od suszarki, to nic nie da się na ten temat powiedzieć.
    Odrębną sprawą jest to, czy w ogóle taki silnik nadaje się do napędzania jakiejkolwiek pompy wodnej. Woda, to nie powietrze - powietrze w suszarce musi poruszać się z dużą prędkością, by jednocześnie chłodzić grzałkę stąd wymagane są wysokie obroty, opór powietrza jest też znacznie mniejszy niż opór wody.
    Do pompy wodnej potrzebny jest raczej silnik wolnoobrotowy, z dużym momentem na wale - inaczej nie będzie nawet w stanie ruszyć z miejsca.
    Sądzę, że zastosowanie silnika od suszarki do pompy wodnej się nie uda, ale to nie moja sprawa - nie to jest bowiem tematem dyskusji.
  • Poziom 5  
    To nie jest duża pompa, to takie coś zrobione z pudełka z kremu nivea, i pół puszki co by silnik zakryła, a dużo wody też nie będzie, ponieważ to będzie tyle co 1/4 baniaka 5l wody ze sklepu, a jak by ktoś chciał wiedzieć to chce zrobić po prostu ochładzacz powietrza, z takich tanich materiałów.
    Ogólnie to zmieniłem silnik w tej pompie na (wydaje mi się) słabszy i w zależności od zasilania dobrze pompuje.
    Wielkie dzięki za chęć pomocy :)