Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-P1013R, TA8277H - Przeróbka / Budowa wzmacniacza.

MrKris1224 24 Cze 2016 12:16 891 5
  • #1 24 Cze 2016 12:16
    MrKris1224
    Poziom 12  

Witam, w moje ręce wpadło radio samochodowe podane w temacie. Niestety radio nie posiada wejścia AUX co byłoby mi najbardziej potrzebne. Otóż postanowiłem owe radio przerobić tak by była możliwość używania go jako wzmacniacz. Próbowałem wpiąć się w sygnał kasetowy jednakże jakościowo słabo to wyszło.
    Pomyślałem więc iż może można by było zrobić wzmacniacz na scalaku (także w temacie) który znajduje się w owym radiu lub też wpiąć się bezpośrednio z sygnałem AUX w scalaka ale zostawić go z resztą elektroniki radia.

Sprawdziłem datasheet układu TA8277H (z radia) i posiada on wejście AUX. Jednakże aplikacje tego układu są jak dla mnie (początkującego elektronika) zbyt skomplikowane. Prosiłbym was bardziej zaawansowani użytkownicy o pomoc przy przeróbce radia / budowie wzmacniacza na tym o to układzie scalonym. Jeżeli była by możliwość to prosiłbym tylko o NAJPROSTSZY schemat wzmacniacza audio na 4 kanały, bez funkcji MUTE, Stand-by. Byle by można było włączyć / wyłączyć, regulować głośność (najlepiej potencjometrem) i oczywiście wyjście na 4 głośniki.
    Ewentualnie jeżeli takowej opcji nie ma by któryś z użytkowników zechciał mi taki schemat zrobić proszę o wskazówki bądź też instrukcje jak mogę zapodać AUX do tego radia.

Z góry dziękuję za każdą pomoc jak i chęci.

Pozdrawiam, Krzysztof.

@update

Z datasheet wynika że pin 16 to AUX IN i nieużywany ma być podłączony kondensatorem do pinu 13 i faktycznie tak jest. Tylko co dalej?

0 5
  • #2 25 Cze 2016 01:06
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

W którym miejscu się wpinałeś w magnetofon ? Jeśli zrobisz to za przedwzmacniaczem magnetofonowym czyli przed samym selektorem źródeł/przedwzmacniaczem audio to musi dobrze grać,oczywiście ważne aby dopasować poziomy napięć wejściowych .
    Odnośnie wykorzystania AUX z koncówki mocy to służy to wprowadzenia sygnału mono dla wszystkich wyjść z wykorzystaniem komunikatów funkcyjnych radia itp jak podaje dokumentacja : " BEEP sound or voice synthesizer signal can be input to pin 16 directly."

Poszukaj co robi za selektor audio i tam wprowadź na TAPE oczywiście przy zasymulowanym uruchomieniu tegoż źródła ;)

0
  • #3 25 Cze 2016 10:00
    MrKris1224
    Poziom 12  

Sygnał wpiąłem w miejscu do którego była podłączona głowica magnetyczna. Lecz jakość była do bani. Czyli pinu 16 nie wykorzystam do wpięcia jacka. To chociaż może w sygnał radia jakoś dało by rade się wpiąć? Albo zrobić wcześniej wspomniany wzmacniacz na tym scalaku. Co do symulowania włączenia sygnału TAPE po prostu przełączam tryb radia na kasety dodatkowo zlutowałem 2 piny na płytce by oszukać radio że kaseta jest włożona

0
  • #4 30 Cze 2016 00:24
    MrKris1224
    Poziom 12  

Zdecydowałem się jednak na budowę wzmacniacza na układzie Ta8277H. Z testowej noty aplikacyjnej (strona 7 datasheet) wynika iż Piny 6,20 to + zasilania; 11,12,14,15 to + sygnału wejściowego dla każdego kanału z osobna. Reszta pinów to tryby standby, mute wyjścia do głośników itp itd. Czy aplikacja testowa ze strony 7 jest najprostszym schematem do wykonania tego wzmacniacza?

http://www.elenota.pl/datasheet-pdf/75168/Toshiba/TA8277H

0
  • #5 01 Lip 2016 11:21
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Sygnał nie wpinasz tam gdzie głowica magnetofonu tylko po przedwzmacniaczu magnetofonowym do selektora źródeł . Znajdź to na schemacie , zasymuluj TAPE i wepnij w selektor , ma zagrać poprawnie :)

0