Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek kosiarka MTD V-RTS 130/96 T

Tociekawe 24 Cze 2016 16:25 1863 8
  • #1 24 Cze 2016 16:25
    Tociekawe
    Poziom 2  

TRaktorek kosiarka MTD V-RTS 13/96 podczas koszenia, po najechaniu na przeszkodę, przewrócił się na lewy bok. Zgasł silnik. Wyciekło trochę paliwa. Nie daje się teraz uruchomić. Odgłos przy uruchamianiu podobny jak przy rozładowanym akumulatorze. Akumulator podładowałem i po sprawdzeniu (żarówka i dwa kable) wychodzi ,że jednak nie jest rozładowany. Zauważyłem przy wyjmowaniu niewielki wyciek kwasu. Próbowałem też uruchomić za pomocą kabli (z akumulatora samochodowego) - bez efektu. Poproszę o podpowiedź, co można jeszcze zrobić zanim koniecznością okaże się serwis. Może zadziałała jakaś blokada uruchamiająca się w razie wywrotki traktorka?

0 8
  • #2 24 Cze 2016 16:34
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest iskra?

1
  • Pomocny post
    #3 24 Cze 2016 17:42
    tadkli9743
    Poziom 21  

Witaj

Pod kołem pasowym napędu, które znajduje się pod spodem silnika znajduje się osłona paska - jest to pręt odpowiednio wygięty (pozycja 36 na obrazku) jeżeli podczas zdarzenia został pręt przesunięty może on blokować koło pasowe i nie odpalisz silnika.
    Posprawdzaj cały napęd.

Pozdrawiam Traktorek kosiarka MTD V-RTS 130/96 T

0
  • Pomocny post
    #4 24 Cze 2016 23:16
    jaszto
    Poziom 23  

W moim traktorku jest kilka blokad:
    Trzeba siedzieć na siedzeniu,
    Trzeba wcisnąć hamulec,
    Musi być wysprzęglony napęd zespołu tnącego,
    Poszukaj przerwanego lub wypiętego przewodu, albo błędu w ułożeniu paska. Koło pasowe główne silnika nie powinno wykazywać dużych oporów.

1
  • #5 25 Cze 2016 12:05
    Tociekawe
    Poziom 2  

Rozrusznik daje pół obrotu i staje.

1
  • #6 25 Cze 2016 12:19
    marek49ae
    Poziom 23  

Wykręć świece i próbuj kręcić rozrusznikiem. Istnieje taka możliwość że przedostał się olej na tłok.

0
  • #8 25 Cze 2016 21:24
    jarekstryszawa
    Poziom 20  

Przy rolkach podstawa to przed ponownym odpaleniem wykręcić świece zapłonowe/żarowe i wtedy kręcić wałem.

0
  • #9 10 Lip 2016 23:09
    Tociekawe
    Poziom 2  

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc. Nie udalo mi sie samodzielnie rozwiazac problemu. Czas na jakis profesjonalny serwis.😒

0