Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2,2cdi 2002r - Nie załącza turbiny

24 Cze 2016 18:59 2463 2
 • Poziom 18  
  Witam autko jak w temacie straciło moc, w sterowniku jedyny błąd to czujnik ciśnienia doładowania. Czujnik podstawiony od sprintera działającego bez zmian,instalacja od czujnika do sterownika sprawdzona. Zawór sterujący gruchą turbiny sprawdzony, grucha sprawdzona. Po podaniu bezpośrednio podciśnienia na gruchę turbiny, turbina jest załączana. Instalacja od zaworka ciśnienia doładowania sprawdzona jest ok. Jak dokładnie działa zawór sterujący gruchą ?? Podciśnienia mam podłączone VAS wejście podciśnienia, OUT grucha, ATM filterek. Jeżeli ktoś może pomóc w temacie będę wdzięczny.
 • Poziom 18  
  wecia91 napisał:
  (-) czujnik ciśnienia doładowania. (-) Po podaniu bezpośrednio podciśnienia na gruchę turbiny, turbina jest załączana.
  Jaki jest konkretny numer kodu usterki? Nie podawaj tłumaczenia, które mogłeś przekręcić. Zamiast "błąd czujnika ciśnienia doładowania", faktycznie mógł być "błąd regulacji ciśnienia doładowania". A to olbrzymia różnica. Poza tym sam wyeksperymentowałeś, że po podłączeniu bezpośrednio podciśnienia pod "gruszkę" (ang. actuator), czyli z pominięciem nastawnika ciśnienia doładowania, turbosprężarka zaczęła normalnie pracować. Czy dobrze zrozumiałem?

  Oznaczałoby wtedy, że nie czujnik jest winien, tylko elektrozawór. Proponuję więc wykonać podobny trick, jaki wykonałeś z czujnikiem i podmień nastawnik, po czym wykonaj jazdę testową. Jeżeli usterka mija, kup nowy elektrozawór. Jeśli nie mija, niedomaganie może tkwić po stronie kabli i styków.

  Pzdr KotBury2
 • Poziom 20  
  Pod filtrem powietrza masz zaworek sterujący turbiną, pewnie on padł, typowe dlatego sprintera. Na początek go wyjmij i obstukaj może sie zawiesił, bo to również często się zdarza. Jeśli na krótko turbo ci pompuje to na 99% przyczyna tkwi w tym zaworku. Podciśnienia dobrze podłączone, powinno być jak w Twoim opisie.