Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chmura z hasłem - gdzie założyć?

stopi 24 Cze 2016 20:35 729 6
  • #1 24 Cze 2016 20:35
    stopi
    Poziom 28  

Gdzie założyć chmurę, czyli dysk online z hasłem? Korzystam z czegoś takiego jak OneDrive Microsoftu. Połączenie szyfrowane, 5GB za free, bardzo wygodne (otwiera się jak folder w komputerze i wystarczy przeciągać pliki), ale niestety wystarczy tylko otworzyć chmurkę i już widać wszystkie pliki. Poza tym każdy kto używa musi mieć na komputerze/telefonie dodane to konkretne konto OneDrive.

Aplikację mobilną można zabezpieczyć pin-em. Chodzi o miejsce, gdzie kilka osób mogłoby mieć dostęp (zarówno ze smartfona jak i komputerów) do tych samych plików online..ale po podaniu hasła, aby nikt inny nie miał do nich dostępu (ważne dokumenty). Poleci ktoś coś?

0 6
  • Servizza
  • #2 24 Cze 2016 22:00
    suser222
    Poziom 22  

Przecież w OneDrive też można udostępnić swoje katalogi innym osobom zarówno tylko do odczytu jak i z możliwością edycji. Link

0
  • Servizza
  • #3 24 Cze 2016 23:23
    stopi
    Poziom 28  

To, że pliki są tylko do odczytu nie zmienia faktu, że dostęp do nich jest nadal bez hasła. Wystarczy dostęp do urządzenia, na którym jest OneDrive i można je odczytać.

0
  • #4 25 Cze 2016 14:58
    suser222
    Poziom 22  

stopi napisał:
    Wystarczy dostęp do urządzenia, na którym jest OneDrive i można je odczytać.

A dostępu do urządzenia nie można przypadkiem zabezpieczyć hasłem?

0
  • #5 27 Cze 2016 11:32
    stopi
    Poziom 28  

Można tylko chodzi o to, żeby urządzenia były "free" i nie zakładać hasła na cale urządzenie tylko po to żeby chronić dostępu do wirtualnego dysku.

0
  • #6 27 Cze 2016 15:40
    suser222
    Poziom 22  

W takim razie jedynie przychodzi mi do głowy hosting WWW + Basic Auth

0
  • #7 17 Sty 2018 23:49
    stopi
    Poziom 28  

Temat zamykam. Nieaktualne.

0
  Szukaj w 5mln produktów