Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powinienem wiedzieć przed studiami kierunek Automatyka robotyka /mechatronika

justyna131 18 Lip 2016 17:21 3084 48
  • #31 18 Lip 2016 17:21
    lesławek
    Poziom 31  

Hmm Jeśli mam być szczery to opowiem Ci jak wyglądał egzamin z elektrotechniki na I roku po II-gim semestrze... Otóż ja sądziłem że coś umiem ponieważ byłem laureatem jednego z konkursów dotyczących wiedzy z elektrotechniki. No i po pierwszym terminie z 300 osób zdało 5 tak 5. Ja dostałem wtedy 65 punktów co oznaczało 3+. Ja to zdałem w sumie przypadkiem, ale był zbiór zadań i rozwiązanie tych zadań właściwie gwarantowało zdanie tego egzaminu, po prostu ludzie w większości nie zadali sobie trudu, żeby się nauczyć... Więc prawda jest taka że gdyby wszyscy się uczyli systematycznie, nie byłoby problemów, bo to nie jest nic trudnego, tylko wymaga wyćwiczenia pewnych mechanicznych czynności, wiec każdy może to skończyć - kwestia cierpliwości...

• #32 18 Lip 2016 18:20
    Dzonzi
    Poziom 12  

No nie wiem. U nas jest tak na teorii obwodów, że zdało w 1 terminie egzaminu 2 osoby na 80. Nie to że im się nie chciało, bo to ludzie którzy się dużo uczyli, nie mieli problemów z matmą itd, koła pisali na 70+% z matmy. Po prostu takie zdania trudne i system zaliczania. 4 zadania i każde trzeba zrobić na min. 3. Jeżeli jednego zadania nie zaliczysz to na poprawce znów robisz wszystkie cztery.

Co to za uczelnia, że jest 300 osób na 2 semestrze?

• #33 18 Lip 2016 18:26
    justyna131
    Poziom 3  

Z matma u mnie chyba nigdy nie bylo problemow. Jakims geniuszem nie jestem,ale szybko ogarniam i wydaje mi sie,ze z tym problemow wielkich raczej nie bedzie.
    Gorzej z fizyka,bo np. lubie sie uczyc i dobrze mi idzie teoria,ale jestem slabsza w zadaniach,bo malo ich zrobilam(choc mature z fizyki roz. zdawalam). Samo rozkminianie ich jest spoko i rozumiem co trzeba w teori zrobic,ale jakos nie idzie mi przkladanie tego na papier

Najgorzej z elektrotechniki... Tu mam duze braki i musze sporo teraz nadgonic

• #34 18 Lip 2016 18:49
    Dzonzi
    Poziom 12  

Elektrotechnika jest od początku tylko w takim tempie, że po każdym wykładzie trzeba uczyć się kilka godzin. Zresztą elektrotechnika na studiach to w 80% czysta matma. liczby zespolone, macierze, transformaty itd

• #35 18 Lip 2016 19:24
    justyna131
    Poziom 3  

Czyli to glownie matma? :D
    To nie mozna bylo tak od razu :P
    W takim badz razie moze jakos ogarne

• #36 18 Lip 2016 19:43
    lesławek
    Poziom 31  

lesławek napisał:
    Myślę że na pierwszym roku to raczej matematyka i fizyka

Można było... 2-gi post

• #37 18 Lip 2016 20:26
    justyna131
    Poziom 3  

No,ale mi nie o to chodzilo. Wiem,ze na pierwszym to matma i fiza. Ale ja mowilam o elektrotechnice,a nie ogolnie o studiach :P

• #38 18 Lip 2016 20:43
    Dzonzi
    Poziom 12  

Powiem tak. Matma to najtrudniejsze co Cię spotka na tych studiach. Sama elektryka to lajt, wystarczy się na pamięć nauczyć, ew nauczyć się jak coś zrobić, zaprojektować. Ale jak ktoś nie miał głowy do matmy od dziecka to na studiach nie nadrobi.
    Najlepsi studenci na moim roku to właśnie ci po dobrych LO.

• #39 18 Lip 2016 20:53
    lesławek
    Poziom 31  

No generalnie to jest tak, że właściwie każda dziedzina techniczna używa metod matematycznych, ale to nie sama matma. Np który punkt uziemić przy metodzie potencjałów węzłowych, aby równania były jak najprostsze. Tutaj już trzeba sobie wyobrazić jak płyną prądy. Zależy też czy będą to podstawy elektrotechniki czy teoria obwodów. Teoria obwodów to właściwie matma, ale elektrotechnika obejmuje też zagadnienia czysto techniczne jak np moce. Tak że to jest dziedzina traktowana trochę inaczej na kierunkach uniwersyteckich, a inaczej na politechnikach.

• #40 18 Lip 2016 22:07
    Dzonzi
    Poziom 12  

"Zależy też czy będą to podstawy elektrotechniki czy teoria obwodów."

będzie to i to

• #41 18 Lip 2016 22:39
    justyna131
    Poziom 3  

Czyli wychodzi na to,ze moja smykalka do matmy to plus,ale poza tym trzeba troche innych rzeczy wiedziec z elektryki itp.(co jest normalne)
    Oki... Bede cos kombinowac :)

• #42 18 Lip 2016 22:42
    Dzonzi
    Poziom 12  

Rzadko kiedy smykałka do matmy będzie wadą.

Będziesz zadowolona. Dużo chłopaków. Będziesz miał w czym wybierać hehe

• #43 18 Lip 2016 22:44
    justyna131
    Poziom 3  

Ze bedzie w czy to wiem :D (mam tylko nadzieje,ze nie bede jedyna dziewczyna na roku)

I dzieki. Chyba juz wiem co i jak :)

• #45 19 Lip 2016 11:28
    justyna131
    Poziom 3  

Wiem,ze mial byc koniec,ale jeszcze jedno(tym razem serio ostatnie) pytanie:
    Assembler. Trzeba umiec czy nie? Bo slyszalam gdzies,ze to jest...

• #46 19 Lip 2016 11:42
    stracho
    Poziom 11  

Wiesz... zależy od tego która to uczelnia i wydział.
    Ja na Elektrycznym PWR assemblera miałem, jednak rok później dali już sobie z nim spokój i mikrokontrolery programują w C.

• #47 19 Lip 2016 12:01
    justyna131
    Poziom 3  

Politechnika Rzeszowska. Ale ogolnie mi chodzilo o to czy jest to jedna z tych rzeczy,ktore po prostu musze umiec zanim pojde na pierwsze zajecia czy raczej naucze sie tego tam/wgl nie musze sie tego uczyc,bo jest to malo konieczne i jest tego niewiele

• #48 19 Lip 2016 12:17
    stracho
    Poziom 11  

Znalazłem to:
    http://krk.prz.edu.pl/plany.pl?lng=PL&W=E&K=A&TK=html&S=67&P=&C=2016&erasmus=
    wchodząc w wybrany przedmiot masz cos takiego jak "Wymagania wstępne w kategorii wiedzy/umiejętności/kompetencji społecznych"
    Wydaje mi się, że nawet, jeżeli assembler będzie do czegoś potrzebny to powinni Cię na wstępie nauczyć przynajmniej jego podstaw, więc nie przejmuj się za bardzo... wg. mnie powinnaś bardziej sprawdzić co można/chciałabyś robić po tym kierunku, tak żeby sie trochę nakręcić i widzieć sens tych studiów ;)

• #49 19 Lip 2016 13:41
    justyna131
    Poziom 3  

Ok. W takim razie dzieki raz jeszcze i koncze temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME