Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SMS50M02EU/02 - Grzeje wode, pompa pracuje wolno, nie kręcą ramiona

24 Cze 2016 21:35 3522 2
  • Poziom 10  
    Witam
    W zmywarce pękła szklanka, szkło się rozsypało ale odkurzaczem wodnym wyssałem drobinki.
    Po 2 myciach od tego czasu kolejne było na zimno (nie zagrzało wody) i naczynia były brudne.

Rozłożyłem zmywarkę.
    Brak zanieczyszczeń w pompie odpływowej i pompie myjącej, rezystancja grzałki ok ( 2 x 11 Ohm)
    Rozebrałem rozdzielacz wody , silniczek po podaniu napięcia chodzi.
    Płaszcz wodny wyciągnięty i wypłukany.
    Włączyłem mycie, woda pobrana (wydaje mi się że trochę za niski stan), pompa pracuje ale nie słychać aby woda pluskała o górną część zmywarki.

Pytanie ...
    Składając rozdzielacz wody powinien być on jakoś specjalnie ustawiony (sama tarcza rozdzielająca jak i koło zębate z wypustkami do zwierania styku) czy raczej zmywarka w ciągu cyklu to sobie sama wysteruje?

Co jeszcze mogę zrobić aby ożywić zmywarkę?

Dziękuję za wszelkie porady
  • Poziom 11  
    Rozdzielacza nie trzeba ustawiać. Jest zablokowany albo uszkodzony, sam silniczek może być sprawny. Jak nie przesteruje na górny kosz, nie dobierze wody i nie zacznie grzać. Problem siedzi w rozdzielaczu.
  • Poziom 10  
    Dokładne oględziny i wszystko jasne w pompie myjącej oderwał się wirnik z łopatkami (widocznie zbite szkło zablokowało pompę i doszło do urwania)...
    Wstyd, że widząc osobno wirnik i os pompy nie skojarzyłem (było tak ładnie wyszlifowane...). Skleiłem klejem 2 składnikowym i działa jak nowe ;)

Grzałka czyściutka bo mam podłączoną zmywarkę pod ciepła wodę.