Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo do tv, muzyki oraz pianina cyfrowego.

Natallie 24 Cze 2016 22:27 549 3
  • #1 24 Cze 2016 22:27
    Natallie
    Poziom 6  

Dobry wieczór!
    Szukam zestawu 2.0 do telewizora. Rozważę również 2.1, ale niechętnie, ze względu na brak miejsca w okolicy tv.
    Małe głośniki mogę zawiecić, ale dużych już nie. Czy mogą stać pod tv? W pólce nie zamkniętej z tyłu. Jeśli wybiorę coś z bass refleksem z przodu?
    Rozważam np:
    Edifier R1700BT
    Jak również monitory:
    Behringer MS40
    W pokoju mam również pianino cyfrowe, które ma korzystać z głośników.
    Przydatny byłby Bluetooth, dla muzyki z telefonu, czy komputera - bez zbędnych kabli.
    Myślę, że 1000zł na taki zestaw jest wystarczająca. Powyżej to już raczej kolumny pasywne plus amplituner.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 25 Cze 2016 19:07
    k52
    Poziom 32  

W telewizorze masz pewnie wyjście optyczne audio, więc głośniki albo muszą mieć takie wejście optical IN , albo musisz dokupić dodatkowy DAC. Dla pianinka lub jakiegoś odtwarzacza przyda się też dodatkowe standardowe wejście typu 2RCA.
    Jeśli masz duży pokój takie głośniki komputerowe średnio poprawią dźwięk.
    Nie ma kolumn bez kabli, tym bardziej komputerowych, bo mają wewnątrz mini wzmacniacz, więc musisz doprowadzić i tak przewód zasilający;)

0
  • #3 26 Cze 2016 16:00
    Natallie
    Poziom 6  

Ja to wiem. Kolego, odpowiedziałeś na niezadane pytania. Napisałam, że przydatny byłby również Bluetooth - nie że chcę wszystko bezprzewodowo.
    Czy Edifier R1800BT pozwoli na przyjemne sluchanie muzyki oraz oglądanie filmów?
    Stwierdzam, iż nie potrzebuję BT.
    Chętnie złożę jakieś używane kolumny plus amplituner. Mieszkam w UK i wszystko polecane tu, jest niedostępne w UK.

0
  • #4 28 Cze 2016 07:31
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

Natallie napisał:
    Rozważam np:
    Edifier R1700BT

Według mnie będzie to dobry wybór. Popatrz również na model R2730 DB z wejściem optycznym.

0