Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz W203 C200 2000 r.Klucz nie reaguje w stacyjce

25 Cze 2016 00:24 2127 12
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z kluczem (rybka), otwiera drzwi, bagażnik, szyby, ale po włożeniu do stacyjki po prostu nic się nie dzieje. Kupiłem niedawno i niestety z jednym kluczem, chciałem dorobić- niestety nie zdążyłem. Byłem u jednego klucznika i po sprawdzeniu stwierdził ze klucz nie wysyła sygnału do stacyjki. Dzwoniłem do ASO i facet mówi że auto na lawete i przywieźć do nich (miasto 60 km dalej), czy jest jakiś inny sposób aby otrzymać klucz bez holowania ? Słyszałem że wystarczy udowodnić że jest się właścicielem i podać numer VIN i są wstanie ściagnąć już zakodowany klucz, prawda to? Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    to raczej uszkodżona stacyjka a nie wina klucza gdzies na forum byl post jak sprawdżic klucz cos sie przytrzymywało i dioda zaczynała mrugać dla pewnosci sprawdż klucz ale obstawiam stacyjke
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    „Rybka”, wiele o niej już napisano. Jeśli wiadomo na pewno, że klucz padł to ogarnięty elektronik w większości przypadków jest go w stanie uruchomić, ale są też inne przypadki. Klucz można zamówić już zakodowany /gotowy do pracy/ w serwisie, koszt około 1200zł i za tydzień go masz /ja tyle czekałem/, warunek dokumenty pojazdu /do wglądu/, w celu potwierdzenia własność pojazdu.
  • Spec od Mercedesów
    Mlody_rocks napisał:
    chciałem dorobić- niestety nie zdążyłem

Jak byś miał drugi klucz, to sprawa byłaby dużo łatwiejsza. Teraz to jest takie "pół na pół" - proporcje uszkodzeń obu elementów można określić na 50/50
    karina1524 napisał:
    gdzies na forum byl post jak sprawdżic klucz cos sie przytrzymywało i dioda zaczynała mrugać

Sprawdza się, wykorzystując kamerkę telefonu. Ale w tym przypadku sprawdzisz jedynie część kluczyka emitującą sygnał dla centralnego zamka. Sygnał do stacyjki jest podawany z innej diody.
    Mlody_rocks napisał:
    czy jest jakiś inny sposób aby otrzymać klucz bez holowania ?

Taka jest oficjalnie procedura zamawiania kluczyka lub stacyjki. Zabronione jest ponadto wydawanie kluczyka bez sprawdzenia jego działania w pojeździe. Jak się uprą - to nic nie zrobisz.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    koszt nowego kluczyka w frankfurcie 247eur nie potrzebny jest samochód tylko dowód rej to tylko polskie serwisy wymyślają bo bojom się że ktoś będzie chciał zwrócić klucz bo okaże się ze to nie wina klucza . koszt dorobienia takiego klucza w poznaniu u elektryka nie aso to okolo 300-600zl
  • Poziom 2  
    Aktualizacja: W kluczyku uszkodzona panewka, facet mi ją wymienił i jest sygnał, pojawia się problem rygla, mianowicie, było jakieś przebicie na przewodach akumulatora i prawdopodobnie zrobiło się zwarcie i przez to w kluczyku panewka przypalona i rygiel również (aczkolwiek czekam na telefon z serwisu, jak wyciągną i sprawdzą to będziemy mieć pewność). Jak rozwiążę problem, napiszę na pewno o tym. Pozdrawiam

Moderowany przez T5:

Panewka czy cewka?
    Jest różnica- Zrobić komuś laskę czy łaskę?
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Spec od Mercedesów
    Mlody_rocks napisał:
    W kluczyku uszkodzona panewka, facet mi ją wymienił

Tylko dlaczego ta panewka w kluczyku się uszkodziła? Może układ smarowania nawala? Kiedy olej w kluczyku wymieniałeś?
  • Poziom 2  
    Wybaczcie mi pisałem to na szybkości, a że z niektórymi nazwami pierwszy raz się spotykam- walnąłem głupio ;) Chodzi oczywiście o cewkę w kluczyku plus zepsuty rygiel. Elektromechanik który zajął się kluczem również zajął się ryglem. Zrobiło sie jakieś spięcie ale na szczęście facetowi udało się bez większych problemów doprowadzić wszystko do ładu. Nie wszyscy muszą się znać tak jak niektórzy więc nie musicie się tak spinać ;) Aha i koszt naprawy klucza i rygla to 600 zł i odjechałem szczęsliwy do domu :) Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Mlody_rocks napisał:
    Nie wszyscy muszą się znać tak jak niektórzy więc nie musicie się tak spinać

Nie bulwersuj się :bye:
    Moderatorzy działają na elektrodzie sprawnie (taka ich robota) i dzięki temu mamy prawie wzorowy porządek na forum.
    Piszesz sprawnie po polsku, dałeś znać o rozwiązaniu problemu - masz pełne szanse na wartościowego użytkownika. Tutaj sami swoi - zapraszamy :D
  • Poziom 2  
    Witam Szanowne Grono. Problem już raz poruszany na forum przeze mnie, problem z ryglem i cewką kluczyka (tak mi powiedziano, ale teraz nie wierzę w jednoczesne uszkodzenie klucza i rygla, chyba zapłaciłem za naprawę klucza który był sprawny). Ale do sedna, problem został rozwiązany, minęło 7 miesięcy i pojawił się podobny problem, mianowicie klucz NIE ZAWSZE reaguje w stacyjce. Zdarza się że za pierwszym , drugim, a czasami 15 razem dopiero rygiel wciąga klucz i pozwala uruchomić pojazd. Pytanie : czy to nadal kwestia rygla ? Klucz sprawdzony, wszystko ok, wysyła sygnał itp. Czy może problem leży gdzieś pomiędzy ryglem a kluczem ? Tak sobię myślę, że to może tylko kwestia przesyłu kodu z klucza do rygla? Gdyby rygiel znowu się uszkodził to mam wrażenie że po prostu przestał by działać, zamiast losowych przypadków gdy działa bez zarzutu, mam rację ? Pozdrawiam :)
  • Poziom 1  
    Witam. Odświeżam temat.
    Mój problem wygląda tak, że gdy stacyjka jest włożona na swoje miejsce to kluczyk zadziała prawidłowo powiedzmy 2 razy na 10 prób. Gdy wyjmę stacyjkę i wypuszczę ją na kablach w nogi kierowcy to reaguje 8 razy na 10 prób. Dodam tylko, że walczę z tym tematem już kolejny raz i zaczyna mi brakować pomysłów.
    Zacząłem od wymiany baterii w kluczyku oraz od prób drugim kluczykiem. Bez efektu którego oczekiwałem.
    Wyjąłem stacyjkę, rozebrałem, poprawiłem luty oraz styki z kostkami. Działało prawidłowo 3 tygodnie i ....... problem wrócił :/
    Otwieranie i zamykanie działa prawidłowo od zawsze. Problem jest tylko i aż z odpalaniem. Czasem nawet rygiel nie odpuści bo stacyjka nie widzi kluczyka. A nawet jak odpuści i zapalą się kontrolki to w chwili próby odpalenia auta kontrolki gasną i zaraz zapalają się ponownie ale bez rozruchu silnika :/
    Może ktoś z kolegów miał podobny problem i podpowie jak go rozwiązać. MB w203
  • Poziom 9  
    Witam. MASAYA mam taki sam problem jak Ty. Doszedłeś co jest powodem braku dzialania kluczyka?
  • Poziom 3  
    Witam. Czy udało się wam rozwiązać problem stacyjki?