Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 52CE3.313Ta W - Wywala różnicówkę przy wyłączonej kuchence

duzers 25 Cze 2016 09:08 606 3
  • #1 25 Cze 2016 09:08
    duzers
    Poziom 14  

Kuchenka model 52CE3.313Ta W, w pełni elektryczna z płytą ceramiczną, 3-fazowe zasilanie, gotując na górnym palniku wywaliło różnicówkę, teraz już wywala nawet nie gotując nic, pracuje tylko zegar/timer elektroniczny. Po odłączeniu przewodu uziemienia od kuchenki działa, ale że jakiś potencjał jest na obudowie to wiadomo...muszę to naprawić. Gdyby po włączeniu jakiegoś palnika wywalało to by było łatwiej. Gdzie szukać przyczyny?

0 3
  • Pomocny post
    #2 25 Cze 2016 09:27
    wojciech80
    Poziom 18  

duzers napisał:
    Kuchenka model 52CE3.313Ta W, w pełni elektryczna z płytą ceramiczną, 3-fazowe zasilanie, gotując na górnym palniku wywaliło różnicówkę, teraz już wywala nawet nie gotując nic, pracuje tylko zegar/timer elektroniczny. Po odłączeniu przewodu uziemienia od kuchenki działa, ale że jakiś potencjał jest na obudowie to wiadomo...muszę to naprawić. Gdyby po włączeniu jakiegoś palnika wywalało to by było łatwiej. Gdzie szukać przyczyny?

Witam,

Bardzo podobną sytuację miałem. Płyta znajdowała się koło zlewozmywaka i uszczelka która chroni przed przedostaniem się wody pod płytę indukcyjną była skorodowana.
    W efekcie co jakiś czas wyzwalał wyłącznik różnicowoprądowy, osuszyłem połączenia płyty i uszczelniłem skorodowaną uszczelkę (wymiana na nową).
    Klient zadowolony że obeszło się bez wymiany wyłącznika różnicowoprądowy.

0
  • #3 27 Cze 2016 14:01
    Karlheinz
    Poziom 20  

Należałoby zacząć od pola które wywaliło, jeśli jest to pole podwójne podłużne to mostek połączeniowy w tym polu (zewnętrzny)posiada słabą termicznie izolację

0
  • #4 12 Lip 2016 07:35
    duzers
    Poziom 14  

wojciech80 napisał:
    duzers napisał:

Witam,

Bardzo podobną sytuację miałem. Płyta znajdowała się koło zlewozmywaka i uszczelka która chroni przed przedostaniem się wody pod płytę indukcyjną była skorodowana.
    W efekcie co jakiś czas wyzwalał wyłącznik różnicowoprądowy, osuszyłem połączenia płyty i uszczelniłem skorodowaną uszczelkę (wymiana na nową).
    Klient zadowolony że obeszło się bez wymiany wyłącznika różnicowoprądowy.

Dopiero 2 dni temu miałem możliwość rozebrania kuchenki, po uniesieniu górnej płyty podpowiedź kolegi Wojciech80 okazała się trafiona, przednia uszczelka była obkurczona od temperatury, i zaczęła przeciekać, obok jest zlew, więc dodatkowa wilgoć. Uszczelka na śmietnik, zastąpiłem ją silikonem wysokotemperaturowym f-my soudal. Kuchenka działa. Temat do zamknięcia.

0